ЗЗРРСУУ/1932/28/Про утворення Чернігівської области

Матеріал з Вікіджерел

170. Про утворення Чернігівської области

Щоб далі поліпшити якість оперативного керівництва від областей господарським та культурним будівництвом районів, Всеукраїнський центральний виконавчий комітет, на додаток до постанови IV (позачергової) Сесії ВУЦВК XII скликання з 9-го лютого 1932 року, ухвалив:

1. Утворити на території УСРР нову — Чернігівську область з центром у м. Чернігові в складі 36 районів, а саме:

а) 29 районів Київської области: Бахмацького, Березнянського, Бобровицького, Борзнянського, Глухівського, Городнянського, Дмитрівського, Добрянського, Іваницького, Ічнянського, Козелецького, Конотіпського, Коропського, Корюківського, Кролевецького, Мало-Дівицького, Мінського, Ніжинського, Новгород-Сіверського, Носівського, Олишівського, Остерського, Понорницького, Ріпкинського, Семенівського, Середино-Будського, Сновського, Чернігівського та Шостківського;

б) 7 районів Харківської области: Буринського, Варвинського, Велико-Бубнівського (Талалаївського), Недригайлівського, Прилуцького, Путивельського (нац. рос.) та Роменського.

2. Зазначені в п.п. „а“ і „б“ арт. 1 цієї постанови райони перечислити із складу Київської та Харківської областей до складу новоутвореної Чернігівської области.

3. Перечислити Бабанський, Монастирищенський, Оратівський, Плиськівський, Погребищенський, Уманський та Христинівський райони Вінницької области до складу Київської области.

4. Перечислити Драбівський та Яготинський райони Київської области до складу Харківської области.

5. Для проведення всієї організаційної роботи, що зв'язана з утворенням Чернігівської области, аж до того, як відбудеться обласний з'їзд рад, утворити обласний організаційний комітет Чернігівської области.

6. Визначити такий склад Чернігівського обласного організаційного комітету:

1. Голуб'ятников, 2. Ідін, 3. Горбачевський, 4. Маркитан, 5. Рибніков, 6. Двинянинов, 7. Бєлий, 8. Карачунський, 9. Танков, 10. Пелех, 11. Дацій, 12. Аутман.

Харків, 15 жовтня 1932 року

Тим. вик. об. Голови ВУЦВК

За Секретаря ВУЦВК


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).