Історія костелу в Шманьківцях

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Історія костелу в Шманьківцях (2017
Максим Огородник
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Джерело: Огородник, М. Історія костелу в Шманьківцях // Чортківський Вісник. — 2017. — № 44 (17 листопада). — С. 5. — (Розповідне).

Історія костелу в Шманьківцях

Розповім про костел у Шманьківцях, розташований біля сільського цвинтаря.

За непідтвердженими даними, у 1600 році тут оселились ченці-домініканці, які 1610 року перебрались до Чорткова. Зрештою, ці ж о. домініканці 1912 року власним коштом спорудили та освятили у Шманьківцях філіальний костел Чортківської парафії (парафіяльний храм — костел святого Станіслава).

У радянські роки святиня була закрита — у ній зробили зерносховище. 1986 року повернений храм відремонтували. До парафії належать 7 осіб. В 2000 році віряни встановили хрест.

Нині костел у Шманьківцях належать до парафії Пресвятої Трійці у Борщеві, яку обслуговують оо.Михайлити (згромадження св. Архангела Михаїла). Служить громаді о. Марек Гулик. На сьогоднішній день віряни римо-католики доглядають храм та радіють, що мають де помолитися Богові.

Максим ОГОРОДНИК

с. Шманьківці,

фото автора