Архів:ЦДАВО/3833

Матеріал з Вікіджерел
(Перенаправлено з Архіви/ЦДАВО/3833)
ЦДАВО
3833. Краєвий провід (керівництво) Організації українських націоналістів на західноукраїнських землях


Описи[ред.]

Анотація Крайні дати Справ
1 Повідомлення конгресу українських націоналістів у м. Відні від лютого 1929 р. про створення Організації українських націоналістів (ОУН).
Звернення, резолюції нарад представників українських націоналістів від 14 червня 6 липня 1941 р. до українського народу про консолідацію українських націоналістичних сил для створення Української Держави.
Звернення митрополита Шептицького, єпископів Холмськокої і Житомирської Генеральної округи до українського населення в зв'язку з нападом Німеччини на СРСР за липень - серпень 1941 р. Генеральної управи Українського національного козачого руху (УНАКОР) до українського козачого населення про спільну боротьбу проти Радянської Армії.
Акт проголошення Української Держави від 30 червня 1941 р.та нарис проекту основних законів конституції Української Держави. Постанови I конференції народів Східної Європи та Азії, скликаної ОУН 21 - 22 листопада 1943 р., копії постанов 4-го конгресу, 2-го, 3-го надзвичайного великих зборів, 2-ої конференції організації українських націоналістів, 3-ої конференції організації українських націоналістів самостійників (ОУНДС) за 1943 р.
Чернетки протесту Українського державного правління) в Берліні) проти включення Галичини до складу Генерального губернаторства у відповідності з розпорядженням німецького уряду в серпні 1941 р.
Інструкції краєвого проводу, головної команди Української повстанської армії, окружних пропагандистських осередків, районних політичних референтур для районів і станиць ОУН про організацію виховної роботи, створення пресової служби при УПА та служби безпеки.
Програми, плани та зауваження до планів військового, політичного, організаційного навчання членів ОУН і УПА; копії планів роботи жіночої політосвітньої виховної референтури.
Звіти про заснування та діяльність місцевих осередків ОУН в Західних областях України, товариства "Просвіта" в Галичині та на Волині.
Інформації, повідомлення про бойові дії відділів УПА та рейди їх на території східних областей України.
Відомості про співробітництво духовенства української православної церкви в Галичині з представниками німецького уряду і Організацією українських націоналістів.
Огляди суспільно-політичного, господарського та культурного населення на західно - українських землях за період від грудня 1942 — липень 1944 р.
Касові звіти районових, надрайонових, окружних провідників ОУН.
Друковані видання ОУН і УПА за 1934–1946 р.. (журнали, тижневі огляди, статті). Списки членів Українського державного правління, Луцької обласної управи Українського державного правління, членів винищувальних батальйонів району Дубровиця, Волинської області, "Рафаловка", Ровенської області.
Анкети, біографічні відомості, фотографії членів ОУН, військовослужбовців УПА.
1929–1947
2 Політична програма та статут Організації українських націоналістів.
Декларація краєвого проводу ОУН, схвалена після закінчення II -ї світової війни, про завдання та продовження боротьби проти СРСР. Постанови II-го, III-го надзвичайного великих зборів, II конференції ОУН. Розпорядження, накази, обіжники, комунікати крайового проводу ОУН.
Шифровані азбука та списки ОУН. Статті, спогади членів ОУН.
1936–1945
3 Ноти, заклики краєвого проводу ОУН до Італії та Німеччини про підтримку діяльності проти СРСР. Резолюція III-го надзвичайного з'їзду ОУН.
Періодичні видання ОУН: журнали "Юнак" №5 за 1933 р., "Пролом" № 3 за 1942 р. та щоденики, рукописи, статті членів ОУН.
Автобіографія застуника керівника ОУН Ярослава Стецька.
Старий опис
1933–1942