Вихор

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Про текст
Назва: Вихор
Записано в: у с. Крестівці Маріупольського пов. Катеринославської губ.
Дата запису: 1905
Записувач:
Записано від: від Т. Лубенця
Жанр: легенда
Опубліковано в: Савур-могила. Легенди і перекази Нижньої Наддніпрянщини / Упоряд. і авт. приміт. В. А. Чабаненко. — К.: Дніпро, 1990
[[Файл:|300px|безрамки|центр]]


Як схопиться вихор, треба хреститься: то летить чорт.

Раз ішов чоловік степом, а перед ним схопився вихор. Чоловік і кинув у нього ніж. Вихор розійшовся. Прийшов чоловік додому, слухає — щось на печі стогне. Глянув — коли там сидить чортяка, а в ребрах ніж.

— Ну,— каже чоловік, — чортом менше стало! — Перехрестився, а чорт у димар і був такий...

Як побачиш вихор, хрестись або кидай ніж, сокиру, вила. Гак годиться.

Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).