Воля (часопис)/1921/2/2/Росія

Матеріал з Вікіджерел
< Воля (часопис)‎ | 1921‎ | 2‎ | 2
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Воля, Т. 2, Ч. 2 (1921 під ред. Віктор Піснячевський
Росія
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Видання: Відень: 1921.
РОСІЯ

У Москві знали про комуністичні розрухи в Німеччині на день раніш, поки вони почались. Були маніфестації, на котрих комуністичні промовці виголошували промови в честь німецької пролєтарської революції, По містах були росклеєні заклики „прийти на поміч німецькому пролєтаріятові“.

Совітські замовлення за кордоном є, по звідомленню з Москви, такі: у Швеції й Німеччині — по 1000 паровозів. Анґлії доручено направу 1300 паровозів. З Німеччини отримано вже в Сов. Росії між иншим — 300.000 кільо олова.

Калінін заявив на засіданні В. Ц. И. К, що в Росії розвивається „бандитизм“, не вважаючи на всі дотеперішні заходи центральної і місцевих влад та війська. По його словам не слід лехковажити повстання Антонова в Тамбовській ґyб. Боротьба на Вкраїні важка.

Демобілізація. По наказу Троцького Петроґрадський ґарнізон збільшено новими „надійними“ частинами, разом до сили 40.000 душ. — На останньому засіданні Совнаркому в Москві принято пропозицію Троцького, збільшити постійну величину армії до 1.500.000 душ. З особливою увагою буде фурмуватися ще одна кавалєрійська дивізія.

— Воєнними операціями зруйновано в Росії, згідно з відомостями в комісаріяті шляхів, 2700 мостів, 34 залізнодорожніх майстерень, 480 криниць; телєфонні дроти порвані на просторі 85.000 верст; знищено 10.800 телєфонних і 4300 телєґрафних апаратів.

— У Тамбові панують комісари, які не признають нічиєї влади. Так пр. тамтешня че-ка арештувала 84-літню Наришкіну, кол. придворну даму, бо підозрівали в неї багацько дорогоцінностей. Наришкіну довго тримали в холодній камері та піддавали мукам. Дізнавшись про це, Чічерін — племінник Наришкіної — телєґрафував до Тамбова негайно звільнити її. Отримавши тую телєґраму че-ка зараз же Наришкіну розстріляла.

— Наркомпрос видав наказ про скасування продажі театральних квитків. Сов. ґазети пишуть, що вправді люде ходять до театрів даром, але за те приходиться їм платити за ґардеробу по 500, 1000 та й більше руб.

— Торгівля з Росією приймає досить своєрідну форму. Так пр. одна торгов. фірма заключила договір на постачання сукна на загальну суму 2-х міл. фунтів. Перший транспорт прийшов до Ревеля й був принятий сов. делєґацією, але другий транспорт був нею одкинений, бо прийшов два дні пізніше, ніж було умовлено по договору. Літвінов, в руках котрого з'осередковані всі торговельні справи з Сов. Росією, дістав інструкції з'упиняти торгівлю, бо в сов. уряду мало грошей.

— Ліві ес-ери в Москві дістали, в звязку з останніми подіями, дозвіл відновити випуск свойого орґану преси; Совнарком віддав їм навіть в роспорядження окрему типоґрафію. В день виходу першого числа ґазети, в редакції явилися чекісти, конфіскували ґазету та арештували весь редакційний персонал.

— У Петроґраді розстріляно 23. і 24. березня 1400 осіб, як учасників останнього повстання.

— Свобідна торгівля дозволяється декретом Совнаркому з 30-го березня ц. р. на терріторії майже всіх ґуберній кол. Росіі. Торгувати можна хлібом, сіном і картоплею. Касуються усі установи, які стерегли за обмеженням свобідної торгівлі.

— Кількість хліба, який селяне мають доставити, як податок натурою на 1921 і 22 рік, визначено в 240 міліонів пудів. Досіль удалося большевикам видобути насильними заходами, замість назначених 424 міліонів — тільки біля 200 міліонів пудів.

Чічерін звернувся до французького уряду з нотою, в якій протестує проти задержування у Франції 25.000 Росіян і грозить тими заходами, які совітський уряд вважатиме потрібним ужити проти Франції і її громадян.

Совітські договори з Персією і Афганістаном торкаються справ політичних взаємин, війська, комунікації, торгівлі і и. Бухара та Хива признані самостійними республіками.

Слідство проти ґен. Булак-Балаховича роспочато у Варшаві по наказу з міністерства судових справ. Слідство-має вияснити поведінку армії Балаховича на терріторії Польщі підчас протибольшевицької війни та з'ясувати особисту вину Балаховича в тих провинах, які закинули йому ліві депутати Сейму.

Суспільне надбання

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах та Австрії.


  • Робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах, тому що вона опублікована до 1 січня 1925 року.
  • Термін дії авторських прав на цей твір в Австрії закінчився до 1 січня 2004 року, оскільки авторське право в Австрії закінчується 70 років після смерті автора.
  • Автор помер у 1933 році, тому ця робота є у суспільному надбанні у тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.