Відроджена капличка

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Відроджена капличка (2015
Максим Огородник
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Джерело: Огородник, М. Відроджена капличка // Вільне життя плюс. — 2015. — № 88 (30 жовтня). — С. 5. — (Спогад).

Відроджена капличка

У 1869 році в Шманьківцях було збудовано капличку Николаєм Карпінським, напевне, жителем села. Що було в ній до 1926 року, нікому невідомо. Але цього ж року одна сім'я - Мартин і Анна Вавриневичі - відновили каплицю та поставили всередину скульптуру святого Миколая на честь того, що вони приїхали з Канади. Під час Другої світової війни каплиця була зруйнована, але небайдужі селяни, які сапали буряки та заробили грошей, вирішили, що вони без них не збідніють, і тому в 1989 році зібрали необхідні кошти на ремонт каплиці. Дві жительки села Ганна Мацьків (на той час була сестрицею в церкві) та Неля Вавриневич вирішили поїхати до знайомого художника Зеника Тимошика, який розписував православну церкву у Шманьківцях, щоб він їм намалював образ святого Миколая за скульптурою.

Після відновлення в 1989 році каплички її урочисто освятили уже з образом. Каплицю доглядають селяни, які щороку приходять запалювати свічки за доброту святого Миколая до людей.

Переказала цю історію Ганна Мацьків, а написав до газети -

Максим ОГОРОДНИК.

Фото: Юри СІРСЬКОГО.

Чортківський район.