Генеральне слідство про маєтності Лубенського полку 1729–1730 рр./26

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

[846] Унѣверсалъ гетмана Богдана Хмелницкого на села Луку и Хицѣ, данний року 1656, іюня 29 дня (15).

Богданъ Хмелницкый, гетманъ зъ войскомъ его царского величества Запорожским.

Ознаймуем тимъ нашимъ писанъемъ въсей громадѣ въ Луках и Хицехъ зостаючой, иж мы видячи убозтво братій мгарской, же поратунку нѣ откул не мають, теди тіе двѣ селця Луку и Хицѣ подалисмо отцомъ мгарскимъ, жебы до роботизни былисте имъ помсчними приказуемъ прето сурово всей громадѣ в тихъ селцяхъ, абы ни в чомъ помененнимъ отцемъ мгарскимъ сперечними не були и до роботизни вшелякое не вимовляючися, бо то ест воля наша, жебы тое мѣстце святое псмочъ мѣло от васъ, чого и самъ панъ полковникъ миргородский пнлно постерегать мает, счобъ нѣ в чомъ спротив-ними не булисте; а хто бъ спротивнимъ и не послушнимъ былъ, такового яко непослушника каждого самому ж пану полковникови срокго карать позволяемъ, счо иначей нехай не буде под [не] ласкою нашею и срокгимъ каранъемъ войсковимъ. Данъ въ Чигиринѣ 29 іюня, року 1656.

Богданъ Хмелницкый рука власна.

Мѣсто печати рейментарской.


Суспільне надбання

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах та Україні.


  • Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах, тому що вона була вперше опублікована в Україні і станом на 1 січня 1996 (дата URAA) перебувала у суспільному надбанні в Україні
  • Термін дії авторських прав на цей твір в Україні закінчився до 1 січня 2001 року, коли почала діяти нова редакція закону України про авторські й суміжні права, що збільшила термін дії копірайту з 50 до 70 років.
  • Автор помер у 1939 році, тому ця робота є у суспільному надбанні у тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.