Генеральне слідство про маєтності Лубенського полку 1729–1730 рр./28

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Генеральне слідство про маєтності Лубенського полку 1729–1730 рр. (1931
Унів. Юрія Хмельницького на с. Ольшанку з млинами, с.с. В'язовок, Луку и Хитці 1659. 1. XI. (Юрій Хмельницький)
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Видання: Київ: 1931.

[85б] Унѣверсалъ Юрія Хмелницкого гетмана, данній на село Олшанку зъ вишнимъ и нижнимъ млннъкомъ, насело Вязовокъ з приналежностями на луки Барнандинскіе зъ лескомъ, і на села прозиваєміе Лука, Хици, зо въсѣми до онихъ приналежитостями (11).

Юрій Хмелницкій, гетманъ зъ войскомъ его царского величества Запорозскимъ.

Озънаймуемъ симъ писаніемъ нашимъ паномъ полковникомъ, асауломъ, сотникомъ, атаманомъ и всему старшому і менъшому войска его царского величества Запорожского товариству, такъже въшелякой кондицій людемъ, которимъ колвекъ показано будетъ, ижъ якъ небожчикъ панъ отецъ нашъ поглядаючи на убоэство святія обытели Мгарскія, а хотячи бы преэ тое на ономъ святомъ мѣстцю хвала божія не уставаючи квитнула і тимъ болшое помноженъ е брала, при щоденъних молитвахъ, пустил села для пожиткованя и інихъ нужныхъ потреб велебного отца Виктора Загоровекого, стройтеля святія обытели Мгарскія и всей братій тамошній, названъніе села: илшанъку зъ вишнимъ и нижнимъ млинкомъ [1]) село Вязовокъ зъ приналежностями свойми; до того луки прозиваеміе Барнадинскіе изъ лескомъ под фолваркомъ занятимъ и назъ-ванъніе, Лука и Хицы, села зо въсѣми ихъ пожитками. Що и ми не иначей хотячи имѣти помененнія села зъдавна святой обытели Мгарской належачіе пущаемъ имъ со въсемъ ствержаемъ, абы ни от кого не маючи жадной кривъди и перешкоди онихъ ведлугъ потреб своихъ заживали и ку пожитку своему оборочали, Назначивши на кождого противного волѣ нашой и сему виразному писаню безъ вибаченя и фол£и срокгое каране. Данъ въ Чигринѣ ноевр. 1 д., року 1659.

Въ подлинного тако подписано: Юрій Хмелницкій рука власна.

Мѣсто печати гетманской.


  1. написано—мнинкомъ.
Суспільне надбання

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах та Україні.


  • Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах, тому що вона була вперше опублікована в Україні і станом на 1 січня 1996 (дата URAA) перебувала у суспільному надбанні в Україні
  • Термін дії авторських прав на цей твір в Україні закінчився до 1 січня 2001 року, коли почала діяти нова редакція закону України про авторські й суміжні права, що збільшила термін дії копірайту з 50 до 70 років.
  • Автор помер у 1939 році, тому ця робота є у суспільному надбанні у тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.