Перейти до вмісту

Довідка:Вступ

Матеріал з Вікіджерел
Вступ
Вступні слова щодо Вікіджерел.

Це загальний вступ до україномовного розділу вільної бібліотеки Вікіджерела. Для більшого ознайомлення та розуміння специфіки роботи у проекті дивіться Довідка:Довідка. Якщо Ви новачок, почніть із цієї сторінки.

Про Вікіджерела[ред.]

Вікіджерела використовують підхід Вікі для розбудови вільної бібліотеки, дозволяючи волонтерам збирати, організовувати, коректувати, ілюстрювати і анотувати вільні вихідні тексти українською мовою. Вікіджерела — вільна бібліотека, яка є проектом Вікімедіа та сестринського проекту Вікіпедія — вільної енциклопедії. Як і Вікіпедія, Вікіджерела — це проект, який може редагувати кожен охочий та використовувати ті самі Умови використання. Первинні джерела, знайдені у Вікіджерелах, часто можуть бути використані в поєднанні з енциклопедичними статтями Вікіпедії для ефективного дослідження, або зібрання вільної спадщини у цілому.

Долучитись[ред.]

Не бійтеся робити власний внесок. Якщо допустили помилку, її завжди можна виправити; ми є спільнотою волонтерів, і будемо раді допомогти, якщо Вам потрібна допомога. Можете додавати або редагувати вихідні тексти, коли хочете, увійшовши в систему чи навпаки. Ви можете зв'язатися з спільнотою, розмістивши коментар на сторінці спільноти у Скрипторій.

Волонтери постійно вдосконалюють Вікіджерела шляхом обробки існуючих текстів чи додавання нових. Сторінка Нові редагування перераховує останні зміни. Зараз ми маємо 229 515 сторінки першоджерел! Перед тим як додати свої власні тексти, будь ласка, перегляньте вступні сторінки довідки.

Особливості[ред.]

Майже кожну сторінку можна переглянути та відредагувати. Натисніть на Обговорення, щоб побачити сторінку обговорення, де можна обговорити сторінку з іншими редакторами. Кнопка Редагувати дозволяє редагувати практично будь-яку сторінку Вікіджерел. Ви можете бачити, хто редагував сторінку, і навіть переглядати старі версії сторінки на вкладці Історія.

Збоку сторінки є чотири розділи.

Меню навігації: Цей розділ є основним меню для Вікіджерел, він веде до різних важливих сторінок у Вікіджерелах. Головна сторінка посилається на різні важливі сторінки Вікіджерел, а також містить останні новини або події. Розвиток Вікіджерел містить посилання на сторінки спільноти, завдання, які стоять у перспективі та координації у цілому. Скрипторій — це основна сторінка обговорення спільноти і місце, щоб відправляти повідомлення, якщо вам потрібна допомога чи у випадку потреби зв'язатися зі спільнотою. Нові редагування показує останні зміни у Вікіджерелах, Випадкова робота, Випадковий автор, Випадкове оцифровування при натисканні покажуть випадкову сторінку, а Довідка — допомогу при редагуванні (включно з цією сторінкою).

Пошук: Форма пошуку дозволяє шукати статті у Вікіджерелах. Якщо ви знаєте точну назву статті, введіть її в поле і натисніть кнопку Пошук. Якщо ви хочете знайти статтю, використовуючи ключові слова, введіть відповідні слова і натисніть Пошук. Для розширеного використання рядку пошуку, див. Довідка:Пошук.

Панель інструментів: Це меню містить різні інструменти. Посилання сюди буде відображати список сторінок Вікіджерел, які містять посилання на сторінку, яку ви переглядаєте в даний момент. Пов'язані редагування — список останніх редагувань статей поточної сторінки. Завантажити файл дозволяє додати файл зображення або інші засоби масової інформації у Вікісховище. Спеціальні сторінки — різні сторінки, які автоматично створюються і оновлюються у Вікіджерелах; ці сторінки не можуть бути змінені.

Мови: Містить посилання на еквівалентну сторінку у проектах Вікіджерел іншими мовами (при наявності).