Заява Ради Республік Верховної Ради СРСР від 18.12.1991

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Заява Ради Республік Верховної Ради СРСР від 18.12.1991 (1991
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Ведомости Верховного Совета СССР, 1991 г., № 52.
State Emblem of the Soviet Union.svg
Заява Ради Республіки Верховної Ради СРСР

Рада Республік Верховної Ради СРСР у складі депутацій суверенних держав, які входять до її складу, в результаті всебічного обміну думками та оцінки політичної обстановки в країні заявляє:

1. Рада Республік сприймає з розумінням Угоду Республіки Білорусь, РРФСР і України про створення Співдружності Незалежних Держав і вважає її реальною гарантією виходу з гострої політичної та економічної кризи.

2. Рада Республік розцінює як важливий конструктивний крок зустріч глав республік Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану і Узбекистану в місті Ашгабаті, на якій було заявлено про позитивний характер мінської ініціативи і виражене прагнення до координації зусиль по формуванню Співдружності на основі рівноправності її учасників.

3. Рада Республік висловлює надію на енергійне продовження з особистою участю глав всіх суверенних держав розпочатого Угодою процесу формування і зміцнення Співдружності Незалежних Держав, їх правонаступництва в інтересах своїх народів і забезпечення прав людини.

4. Рада Республік вважає, що перехід від союзної державності до Співдружності Незалежних Держав, правонаступність в діяльності Верховної Ради СРСР і координуючих інститутів Співдружності повинні здійснюватися тільки на правовій основі. Неприпустимі антиконституційні дії по відношенню до Верховної Ради СРСР і Президента СРСР.

Голова Ради Республік Верховної Ради СРСР А.Алімжанов

Москва, Кремль. 18 грудня 1991 р.

№ 138-Н