Краєзнавство/1927/01/Від редакції

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Завантажити джерело у форматі EPUB

Завантажити джерело у форматі RTF Завантажити джерело у форматі PDF

Завантажити собі!

Пролетарі всіх країн, єднайтеся!

Краєзнавство
Щомісячний орган українського комітету краєзнавства.
Харків 1927 р. 1 Адреса редакції: Харків, Шпитальний завул.

Ч. 5 (Біологічний корпус). Український Ко­мітет Краєзнавства. Тел. 2-09.


Від редакції

Починаючи видавати періодичний орган, Український Комітет Крає­знавства надто добре розуміє всі труднощі, що стоять на шляху такого видання, але широкий ріст краєзнавчої роботи на місцях конче вимагає розпочати заходи до ув'язки цієї роботи, до об'єднання краєзнавчої думки.

Завдання журналу Комітет ставить невеликі, маючи на увазі, що життя покаже, які з цих завдань пекучіші, додасть низку нових завдань, що їх Комітет не передбачив.

Краєзнавчі сили розкидано по найдальших закутках України. Окремі краєзнавці, ба навіть гуртки й товариства проміж себе не звязані, часто не знають про своє сусіднє існування, здебільшого одірвані від культурних осередків, лишаються на призволяще, переводять роботу помацки й самотужки. Наслідки їхньої роботи гинуть, невідомі для инших дослідників і для ширшої науки.

Отже журнал „Краєзнавство“ ставить за головну мету об'єднати краєзнавчі сили УСРР, об'єднати їхній досвід, своєчасно повідомляти про новини краєзнавчої думки в УСРР і за її межами. Разом з тим журнал мусить на своїх сторінках відбивати краєзнавчу роботу на Україні як у формі систематичної інформації, так і друкуючи окремі праці краєзнавців.

Комітет певний в тім, що за активною допомогою краєзнавчих сил на місцях журнал зможе виконати поставлені завдання.

Редакція.

Примітки[ред.]