Маріупольська газета/1941/08/З закордонної преси

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
З ЗАКОРДОННОЇ ПРЕСИ

З великим піднесенням голосу лондонський «Рейнола пьюс» вимагає широко задуманого наступу та заявляє, що англійці переживуть війну лише тоді, коли буде здійснено «повне військову співробітництво» з більшовизмом».

Ця англійська постанова- прийшла пізно, занадто пізно. Тепер, коли все заплуталось, жодний найкраще організований британсько-більшовицький штаб не зможе воскресити ані 297 радянських дивізій, які було знищено до кінця вересня, ані 80, - які було, розгромлено в жовтні.

***

Лондонський часопис «Дейлі мір рор» гостро нападає на англійську цивільну оборону й заявляє, що саме настав (час її розпустити, бо вона за своє коротке, але душогубсько існування багато порозстрілювала старих батьків, дітей, власних жінок, поліціаятів та льотчиків, які знижувались на парашютах.

«Усі здібні носити зброю англійці, однаково чоловіки й жінки, мусять навчитись, як убивати німців»—ось пишні «чоловічні», слова командира цивільної оборони міністерства! інформації, майора Дональда Андерсона. Зі слів «Дейла м-ейл» на Андерсона покладено навчання володіти зброєю для жінок службовців англійського міністерства інформації.

***

«Покидьки англійського народу сплативши поверхню. Під впливом війни все дужче розгортаються брутальні пориви мас»,—пише лондонський кореспондент мадрідського часопису «Арріда». Він далі особливо підкреслює, що дуже похитнулася мораль лондонського люду. Сам міністр внутрішніх справ Моррісон зробив у парламенті повідомлення, що було відкрито в Лондоні 103 клуби азартної гри та що з’явилися банди, організовані на зразок чиказького «Гайстера». Ці банди мають кулемети та автоматичну зброю.