Маріупольська газета/1941/08/Короткі вісті

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маріупольська газета, №8 (18.11.) (1941
Короткі вісті
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
КОРОТКІ ВІСТИ

Англійський король у тронній промові про відкриття парламенту висловив сердечне привытання як спільникам: Сталінові та Радяйському Союзу і відзначив, що він дуже зворушений героїчною боротьбою більшовиків.

З Стокгольму, повідомляють, що літак, на якому вилетіли до США призначений До Вашингтону новий посол Радянського Союзу Літвінов-Фінкельштейіг, посол США в Москві Штейнгардт та завідувач англійського інформбюро сер Вальтер Мошстон, два дні, не давав про себе вісти. За повідомлееням лондонського інформаційного бюро, цей літак зробив вимушену посадку в гавані Па леві, на побережжі Каспійського моря на північному заході від Тегерану.

13 листопада в Будапешті на за сіданні палати депутатів розглядав ся бюджет військового міністра. При цьому міністр заяви® над загальні бурхливі оплески: «Ми завдячуємо долі й передбачливості німецького військового командування, що без перервна самоохорона боротьби ведеться не при брамі Угорщини в Карпатах та їх узгір’ях, а за сотні кілометрів на схід.

Англійський йоркемшний архиепіскоп виступив з вимогою - остаточного знищання прусачества, воєнної окупації Німеччини не менш як на 5 років, повного роззброєння й від дачі під міжнародній контроль німецької важкої промисловости.

Французький уряд прийняв на кошти держави похорони військового міністра Гетцігера, що загинув на згорілому літаку. Похорони відбулися у Віщі 15 листопада.

Французький генерал-губернатор Індокитаю, адмірал Леконт висловився за таке співробітництво з японським посольством в Індокитаї.

В наслідок труднощів й імпорту сировини з СЩА до Мексіки становище багатьох галузі мексиканської промисловости настільки утруднилось, що вони примушені припинити роботу.

Коли кожний пфенінг допомога родинам англійських солдат виридається з боєм, в той час власники англійських акцій безпереривним потоком одержують нові колосальні дивіденди. Наприклад, Гвардіанське товариство копалень виплатило готовий дивіденд в розмірі 110 відс.; основного капіталу. Само собою зрозуміло, що цей дивіденд цілком вже вільний від оподаткування. Отже акціонери цілком не відчувають тяготи податків.

З Нью-Йорку повідомляють, що найдужчий землетрус за останні вісім років мав, місце в м. Лос Анжелосі та його околицях. Пошкодження будинків величезні.

З Шанхаю повідомляють про страйк на багатьох лісопильнях Сінгапуру. Англійська військова й морська влада, з огляду на пасив ний опір; робітництва, була примушена втрутитися і взяти в своє осносереднє розпорядження три лісопилки.

Колишнього прем’ерміністра червоної Бсланії Лаірге Кабальєро на домагання Франта арештовано у Франції.

Кореспондент телеграфного агентства «Юнайтед Преср» повідомляє з Каїра, що подорожні, які прибули з Самари, запевняють,-: що матеріальні втрати Рад настільки великі, що обіцяна англічанами і сіла поміч мусить бути збільшена принаймні в 10 разів, щоб компенсувати ці втрати. Керуючий рекрутським бюро СІЛА в своїй промові на засіданні Пенсільванського університету заявив, що до військової служби багатьох освічених молодих американців мабуть примусить У ряд США або зменшити призиваний вік новобранців з 21 до 18 років, або збільшити кількість підлягаю тих покликанню до війська людей старшого віку.

Кількасот австралійських і ново зеландських льотчиків прибули на пароплаві «Мері пост» до Сан-Франціско; частина залишилась для дальшої науки в авіашколах США, частинах виїхала до Англії на зміну англійських пілотів, що загинули в повітряних боях.