Маріупольська газета/1941/08/Новий тип німецького промисловця

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маріупольська газета, №8 (18.11.) (1941
Новий тип німецького промисловця
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Новий тип німецького промисловця
Мюнхенська промова міністра народнього господарства Німеччини.

14 листопада уверечі міністр народнього господарства Функвисту пив у Мюнхені з доповіддю про господарство традиційного тину. Німеччина, відзначив міністр, витворила нову господарську етику, а з нею новий тип підприємця.

Нині підприємством являється не анонімний капітал, а відповідальний перед усім народнім господарством підприємець, що підлягає керівництву держави.

Гонитьба за зиском зостається наступним основним елементом нашого народнього господарства, бо ми вважаємо дійову силу особистого успіху за корисну для усього на роду.. Але ми цілком відкидаємо морально право зиску, що спирається виключно або переважно на використання господарчої монополії, лихоліття та брак товарів. Під час війни зиск еволюціонує що далі, по скільки він ставиться в рамки воєнозобов’язаного господарства. Це не господарське, але цілком моральне обмеження. Доїси наш. наріді провадить боротьбу за існування, підприємець працює не для зиску, а з національного обов’язку. Цим зиск не виключається як дійова сила народнього господарства, але лише гостро обмежується. І під час війни є нормальне, коли спритний діловий підприємець більше заробляє, ніж середній. Але ніхто не повинен на війні наживати багатство.

Свою промову міністр народнього господарства, закінчив такими словами: «Після звільнення Европи та встановлення -в ній нового політичного ладу, пастушить нова народньо господарська епоха, під час якої з новою, звільненою цим велетенським переворотом енергією народи візьмуться до впорядкування та відбудови народнього господарства. Будуть мобілізовані усі робочі сили, і бататі сировиною країни Екранейсь кого Сходу уперше будуть правильно, використані. Тому багатою й вільною стане Екрана».