Мінський меморандум

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мінський меморандум (2014
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Мінський меморандум
Меморандум
про виконання положень Протоколу за результатами консультацій Тристоронньої контактної групи стосовно кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану Президента України Петра Порошенка та ініціатив Президента Росії Володимира Путіна

На виконання п. 1 Протоколу за результатами консультацій Тристоронньої контактної групи стосовно кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану Президента України Петра Порошенка та ініціатив Президента Росії Володимира Путіна (м. Мінськ, Республіка Білорусь, 5 вересня 2014 р.), учасники Тристоронньої контактної групи у складі представників України, Російської Федерації і Організації з безпеки і співпраці в Європі та представники окремих районів Донецької і Луганської областей досягли порозуміння стосовно таких заходів, що мають на меті закріпити домовленості про двостороннє припинення застосування зброї.

1. Припинення застосування зброї вважається спільним.

2. Зупинення підрозділів і військових формувань сторін на лінії їхнього контакту за станом на 19 вересня 2014 року.

3. Заборона на застосування всіх різновидів зброї і ведення наступальних дій.

4. Протягом доби з моменту ухвалення цього Меморандуму – відведення засобів ураження калібру понад 100 мм від лінії контакту на відстань не менш як 15 км із кожного боку (за винятком визначених нижче), в тому числі з населених пунктів, що дасть змогу створити зону припинення застосування зброї завширшки не менш як 30 км (зону безпеки).

При цьому відвести від лінії контакту сторін артилерійські системи калібру понад 100 мм на відстань їхньої максимальної далекосяжності стрільби, зокрема:

– 100-мм гармата МТ-12 – 9 км; 120-мм міномети – 8 км; 122-мм гаубиця Д-30 (2С1 «Гвоздика») – 16 км; 152-мм 2С5 «Гіацинт-С» (2С3 «Акація», 2С19 «Мста-С», 2А65 «Мста-Б») – 33 км; РСЗВ 9К51 «Град» – 21 км, 9К57 «Ураган» – 36 км, 9К58 «Смерч» – 70 км, РСЗВ «Торнадо-Г» – 40 км, РСЗВ «Торнадо-У» – 70 км, РСЗВ «Торнадо-С» – 120 км;

– тактичні ракетні комплекси – 120 км.

5. Заборона на розміщення важких озброєнь і військової техніки в районі, обмеженому населеними пунктами Комсомольське, Кумачово, Новоазовськ, Саханка, за моніторингу ОБСЄ.

6. Заборона на встановлення нових мінно-вибухових інженерних перепон у межах зони безпеки.

Зобов’язання зняти раніше встановлені мінно-вибухові перепони в зоні безпеки.

7. Заборона з моменту ухвалення цього Меморандуму польотів бойової авіації та іноземних безпілотних літальних апаратів (БПЛА), за винятком БПЛА, які використовує моніторингова (спостережна) місія ОБСЄ, вздовж усієї лінії контакту сторін у зоні припинення застосування зброї на ширину не менш як 30 км.

8. Розгортання в зоні припинення застосування зброї моніторингової (спостережної) місії ОБСЄ у складі груп спостерігачів Організації протягом доби з моменту ухвалення цього Меморандуму. Згадану зону варто поділити на сектори, кількість і межі яких узгодити в перебігу підготовки до роботи моніторингової (спостережної) місії ОБСЄ.

9. Виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців із території України за моніторингу ОБСЄ.


Учасники Тристоронньої контактної групи:

Посол Гайді Тальявіні (підпис)

Другий Президент України Леонід Кучма (підпис)

Посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов (підпис)


Олександр Захарченко (підпис)

Ігор Плотницький (підпис)

м. Мінськ, 19 вересня 2014 року


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).