Наказ Фюрера від 1942.3.1 Верхмату в східних територіях «Про передачу всіх архівів, бібліотек, музеїв»

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Наказ Фюрера від 1942.3.1 Верхмату в східних територіях «Про передачу всіх архівів, бібліотек, музеїв»
Фюрер, перекладено з німецької мови користувачами Вікіджерел
1942
Це публікація документу, який зберігається в архіві.
Посилання на документ: ЦДАВО ф. 3676 оп. 1 спр. арк. 49
Наказ Фюрера

Євреї, масони і їх союзники, які є ворогами світогляду націонал-соціалізму, — це винуватці односпрямованої війни проти Райху, яка йде на даний момент. Заплановане знищення цієї сили військово необхідне завдання.

Я вже доручив це виконання рехслейтеру Розенберга в згоді з головою штабу вермахту. Його бойовий склад на окупованих районах (територіях) має право вилучити: бібліотеки, архіви та інші ідеологічні та культурні установи подібного роду згідно з відповідними матеріалами для націонал-соціалістичної німецької робітничої партії і для подальших наукових досліджень вищої школи. Схожому регулюванню піддаються об'єкти культурного призначення, які перебувають у володінні або належать євреям, а також ті, що не мають власників і не в ідеальному стані, для з'ясування походження. Вступні розпорядження про спільну роботу спільно з вермахтом видає глава головного командування Вермахту відповідно до Рейхслейтера Розенбергом.

Необхідні заходи в межах німецького управління, перебуваючі на східних територіях, приймає Рейхслейтер Розенберг як Рейхсміністр на володінні східними територіями.

Підписав. Адольф Гітлер

Головна ставка фюрера, день 1. березня 1942


Всім відомствам
Вермахту
Партії та
державі

Вірність копії (примірники) завірено:

/підпис/
Лайтер головною (керівної) групи України оперативного штабу Рейхслейтер Розенберг.