Постанова ПВР УРСР від 28.6.1947 «Про хід представлення до нагород багатодітних матерів … по Одеській, Херсонській та Сталінській областях»

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ПОСТАНОВА
Президії Верховної Ради Української РСР
Про хід представлення до нагород багатодітних матерів та вручення їм орденів і медалей по Одеській, Херсонській та Сталінській областях

Заслухавши і обговоривши доповіді голів виконкомів Одеської обласної Ради депутатів трудящих тов. Караваєва К. С., Сталінської — тов. Струєва О. І. та голови Херсонського облвиконкому тов. Пасенченка-Демиденка П. І. про хід представлення до нагород багатодітних матерів та вручення їм орденів і медалей, Президія Верховної Ради Української РСР відмічає, що, не дивлячись на значний строк, який минув з часу видання Указу Президії Верховної Ради СРСР від 18.VIII.1944 року, виконкоми Одеської, Сталінської та Херсонської областей допустили в своїй роботі велике зволікання в справі представлення до нагородження багатодітних матерів. По стану на 1 червня 1947 року по Одеській області нагороджено тільки 31%, по Сталінській — 45% і Херсонській — 53% загальної кількості матерів, які мають право на одержання урядових нагород.

Особливо незадовільно проходить ця робота в Одеській області, де є ще багато таких населених пунктів і навіть окремих районів (Миколаївський, Грушківський та Красноокнянський), в яких нагородження багатодітних матерів майже не провадилось. В Миколаївському районі на протязі всього часу жодної нагороди не вручено багатодітним матерям; в Грушківському та Красноокнянському районах вручено тільки по 9–15 орденів та медалей.

Не дивлячись на те, що до виконкомів обласної, районних та міських Рад надходило багато скарг та листів від матерів та їх дітей про затримку представлення до нагород — з боку виконкомів обласної, міських та районних Рад депутатів трудящих, належного реагування на ці листи та скарги не було.

Багатодітна мати Ільченко Фекла Йосипівна з села Красногорки, Голованівського району, яка народила і виховала вісім синів і чотири дочки, з яких 4 служили в Радянській Армії, подала в центральні та обласні установи декілька скарг про те, що її справа з нагородженням довгий час затримується. Апарат виконкому обласної Ради пересилав скарги Ільченко в Голованівський район навіть і тоді, коли Указ Президії Верховної Ради СРСР від 26. IX 1946 року про нагородження Ільченко уже був оголошений і знаходився у виконкомі.

Як виявлено перевіркою, в апараті виконкому обласної Ради знаходилося понад 2500 нерозглянутих справ багатодітних матерів. Апарат виконкому Одеської обласної Ради формально і по-бюрократичному ставиться до оформлення справ про нагородження. Більшість справ, які надійшли до Президії Верховної Ради Української РСР, оформлені з помилками, загромаджені непотрібними довідками, з виправленням дат та імен на документах, уже прострочених.

Такий стан міг утворитись тільки внаслідок відсутності належного керівництва цією важливою роботою з боку голови виконкому обласної Ради депутатів трудящих тов. Караваєва та незадовільної державної дисципліни апарату виконкомів.

Виконкоми Одеської і Сталінської обласних Рад депутатів трудящих і Херсонський облвиконком не приділяють також належної уваги своєчасному врученню нагород багатодітним матерям. По Сталінській області ордени й медалі вручені тільки на 48,5% до кількості нагороджених, по Одеській — 52,6%, по Херсонській — 61%.

Президія Верховної Ради Української РСР звертає увагу голів виконкомів Одеської і Сталінської обласних Рад депутатів трудящих та Херсонського облвиконкому т.т. Караваєва, Струєва та Пасенченка-Демиденка на незадовільне керівництво справою представлення багатодітних матерів до нагородження і вручення їм орденів і медалей і зобов'язує їх протягом найближчого часу виправити допущені помилки та недоліки.

Зобов'язати голів виконкомів Одеської і Сталінської обласних Рад депутатів трудящих т.т. Караваєва К. С. та Струєва О. І. і голову Херсонського облвиконкому тов. Пасенченка-Демиденка П. І. в місячний строк перевірити стан представлення багатодітних матерів до нагород по всіх районах та про наслідки і конкретні заходи по виправленню хиб і недоліків заслухати на засіданнях виконкомів обласних Рад депутатів трудящих.

Запропонувати виконкомам обласних Рад депутатів трудящих протягом липня 1947 року вручити ордени і медалі всім тим багатодітним матерям, які нагороджені, та в дальнійшому провадити вручення в повній відповідності з вказівками Секретаріату Президії Верховної Ради СРСР.

Зобов'язати голів виконкомів обласних, районних, міських, селищних і сільських Рад депутатів трудящих Одеської, Сталінської та Херсонської областей всебічно сприяти багатодітним матерям в оформленні документів про наявність дітей, налагодити облік матерів, а також звітність по одержаних і вручених нагородах.

Зобов'язати голів виконкомів Одеської і Сталінської обласних Рад депутатів трудящих та голову Херсонського облвиконкому 15-го серпня п. р. подати звіт до Президії Верховної Ради Української РСР про виконання цієї постанови.


Голова Президії Верховної Ради Української РСР

Секретар Президії Верховної Ради Української РСР

м. Київ.
28 червня 1947 року.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).