Під прихистком святого Миколая

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Під прихистком святого Миколая (2016
Максим Огородник
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Джерело: Огородник, М. Під прихистком святого Миколая / Максим Огородник // Голос народу. — 2016. — № 24 (17 черв.). — С. 5. — (Духовні обереги); Вільне життя плюс. — 2016. — № 51 (1 липня). — С. 5. — (Обереги); Домашня газета. — 2016. — № 28 (14 липня). — С. 8. — (Рідний край).

Під прихистком святого Миколая

У Шманьківцях, на окраїні села, є капличка святого Миколая. Тому її видно звідусіль.

У 1869 році було збудовано капличку та встановлено скульптуру святого Миколая. Фундатором цього будівництва був Миколай Карпінський, мабуть, житель села. А в 1926 році одна сім’я зі с. Шманьківці, Мартин та Анна Вавриневичі, відновили каплицю і скульптуру на честь того, що повернулися з Канади.

Під час Другої світової війни каплиця та скульптура святого Миколая були пошкоджені. Та небайдужі селяни в 1989 році зібрали необхідні кошти і відновили її, а скульптуру Йосип Сивак та Михайло Вавриневич перенесли і встановили біля дзвіниці православної церкви Святих Безсрібників Косми і Даміана. Після реставрації всередині каплиці було пусто, але двоє жінок – Ганна Мацьків (на той час була сестрицею в церкві) та Неля Магеровська вирішили поїхати додому до маляра, котрий колись розмальовував церкву в їх селі. То був Зіновій Тимошик (впавши одного разу в яму, став глухим і німим). Був одружений на односельчанці, тому й подались саме до нього. Доїхавши до кінцевої зупинки міста Сокаля (Львівська область) і, вийшовши з автобуса, почали розпитувати людей. Одна жінка сказала, що він її сусід і показала, куди йти. Йшли через стадіон і вийшли стежкою прямо до його будинку. Йдучи до обійстя, побачили світло, підійшли ближче та постукали, вийшла колишня сусідка. Вона гостинно прийняла жінок та пустила переночувати. Намалював маляр образ святого Миколая, за що вони йому щиро подякували. Приїхали додому і попросили чоловіка Кароліни Вавриневич – Ореста, щоб він їм зробив рамку на образ та престіл. Зробив, але грошей не взяв. Після цих подій люди принесли рушник для образа, підсвічники, квіти. А каплицю у 1989 році урочисто охрестили уже образом святого Миколая. Щороку жителька села Галина Ушій прибирає каплицю. 18-19 грудня односельці приходять запалити свічку за добрий рік, урожай. Каплиця охороняє село від стихійних лих та бід.

Записав Максим ОГОРОДНИК

(за переказом жительки села Ганни Мацьків)

Фото Юрія СІРСЬКОГО

с. Шманьківці

Під прихистком святого Миколая

Шманьківцях, на окраїні села, є капличка Святого Миколая. її було збудовано у 1869 році та встановлено скульптуру святого. Фундатором будівництва був Миколай Карпінський, мабуть, житель села. А в 1926 році сім’я Мартина та Анни Вавриневичів відновила каплицю і скульптуру на честь того, що повернулася з Канади.

Під час Другої світової війни каплиця і скульптура були пошкоджені. Та небайдужі селяни в 1989 році зібрали необхідні кошти і ^відновили капличку, а скульптуру Йосип Сивак та Михайло Вавриневич перенесли і встановили біля дзвіниці православної церкви Святих безсрібників Косми і Даміана. Після реставрації всередині каплиці було пусто, але двоє жінок — Ганна Мацьків (на той час була сестрицею в церкві) та Неля Магеровська — вирішили поїхати до маляра, котрий колись розмальовував церкву в їхньому селі. То був Зіновій Тимошик. Якось він упав в яму й оглух та онімів. Був одружений на односельчанці. Доїхавши до кінцевої зупинки міста Сокаля, що на Львівщині, жінки вийшли з автобуса та почали розпитувати, як знайти майстра.

Намалював маляр образ святого Миколая, за що жінки йому щиро подякували. Приїхали додому і попросили чоловіка Кароліни Вавриневич, Ореста, щоб він їм зробив рамку на образ та престол. І в 1989 році каплицю урочисто освятили уже з образом святого Миколая.

Жителька села Галина Ушій прибирає каплицю. Односельці приходять сюди запалити свічку за добрий рік, щедрий урожай. Каплиця охороняє село від стихійних лих та бід.

За переказом жительки села Ганни Мацьків записав

Максим ОГОРОДНИК.

с. Шманьківці

Чортківського району.

Під прихистком святого Миколая

У Шманьківцях, на окраїні села, є капличка святого Миколая. її видно звідусіль. Збудовано капличку та встановлено скульптуру святого Миколая було 1869 року.

Фундатором цього будівництва був Миколай Карибський, мабуть, житель села. А в 1926 році одна сім’я зі Шманьківців, Мартин та Анна Вавриневичі, відновили каплицю і скульптуру на честь того, що повернулися з Канади.

Під час Другої світової війни каплиця та скульптура святого Миколая були пошкоджені. Та небайдужі селяни в 1989 році зібрали необхідні кошти і відновили її, а скульптуру Йосип Сивак та Михайло Вавриневич перенесли і встановили біля дзвіниці православної церкви Святих Безсрібників Косми і Даміана.

Після реставрації всередині каплиці було порожньо, але двоє жінок — Ганна Мацьків (на той час була сестрицею в церкві) та Неля Магеровська вирішили поїхати додому до маляра, котрий колись розмальовував церкву в їхньому селі. То був Зіновій Тимошик (впавши одного разу в яму, чоловік став глухим і німим). Був одружений на односельчанці, тому й подались саме до нього — до міста Сокаля на Львівщині.

Той маляр і намалював образ святого Миколая, за що жінки йому щиро подякували. Приїхали додому і попросили чоловіка Кароліни Вавриневич — Ореста, щоб він їм зробив рамку на образ та престіл. Зробив, але грошей не взяв.

Згодом люди принесли рушник для образа, підсвічники, квіти. А каплицю у 1989 році урочисто охрестили уже образом святого Миколая.

Щороку жителька села Галина Ушій прибирає каплицю. 18—19 грудня односельці приходять запалити свічку за добрий рік, урожай. Каплиця охороняє село від стихійних лих та бід.

За переказом жительки села Ганни Мацьків

записав Максим Огородник.

с. Шманьківці Чортківського району.

Фото Максима Огородника та Юрія Сірського.