Рішення Козівської селищної ради від 21 квітня 2003 р. № 220 Про герб та прапор смт Козова

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рішення Козівської селищної ради від 21 квітня 2003 р. № 220 Про герб та прапор смт Козова
Козівська селищна рада
2003

КОЗІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕТВЕРТЕ СКЛИКАННЯ
СЬОМА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

від 21.04.03.р. № 220
Про герб та прапор смт Козова.

Розглянувши лист-відповідь від 10.04.03р. вх. №224/03-7 голови Українського Геральдичного Товариства п.А.Гречило, Козівська селищна рада відмічає, що до цього часу діяв герб Козови у вигляді срібної голови кози на зеленому полі. Відповідь п.А.Гречило гласить: "Стосовно символіки герба Козови, та її несприйняття, чи критика є надуманими і безпідставними і безпідставними, тут причина радше у принесеному з "радянських часів" стереотипному ставленні до символів. Насправді символ кози чи цапка досить поширений в геральдиці /як в Україні, так і в Польщі, Австрії, Німеччині, Швейцарії, Чехії, Угорщині/ й ніякого негативного змісту не має. Скажімо коза є на гербі Козельця /Чернігівська обл./ м. Люблін /Польща/, три козячі голови - на гербі м. Козеглови /Польща/.

Використовується коза і на різних шляхетних гербах. Для Козови використання такого символу має історичні та геральдичні підстави. Єдиним виправленням має бути форма щита - заокруглена знизу, як унормовано в сучасній українській геральдиці. Срібна коза асоціюється з назвою поселення і пов'язана з давніми символами містечка. Золотий хрест відображає історію Козови, яка стала містечком як укріплення оборонний пункт на шляху татарських нападів. Короп і хвилясто виділена основа уособлюють р. Коропець, над якою розташоване селище. таким чином, герб легко прочитується як: "містечко Козова над річкою Коропець", а також формує з проектом прапора єдині за змістом символи. Герб вписано у декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення.

Проект прапора Козови пов'язаний з гербом біло-зеленою сільською колористикою, а синя риба на білій смузі уособлює річку Коропець, на якій розташоване селище. Подібний підхід дасть змогу спокійніше сприймати місцеву символіку.

Враховуючи пропозиції депутатів Козівської селищної ради, керуючись с.26 Закону України про місцеве самоврядування в Україні",
селищна рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Затвердити герб смт Козова: у зеленому полі йде срібна коза, над якою золотий лапчастий хрест, у виділеній хвилясто срібній основі пливе синій короп.

2. Затвердити прапор Козови: квадратне полотнище, яке складається з трьох рівновеликих горизонтальних смуг - зеленої, білої та зеленої, на білій - синій короп, повернутий головою до древна.

3. Затвердити текстівку роз’яснення до герба та прапора /положення/.

4. Дане рішення, положення та зображення герба і прапора опублікувати в районній пресі.

Селищний голова

І.БОДНАРЧУК

І. Сваток

О. Прийдун

Г.Галюлько


ПОЛОЖЕННЯ /ОПИС/ ГЕРБА ТА ПРАПОРА
смт КОЗОВА

Основною геральдичною фігурою герба Козови є зображення: у зеленому полі йде срібна коза, над якою золотий липчастий хрест, у відділеній хвилясто срібній основі пливе синій короп.

Форма щита - заокруглена знизу, як унормовано в сучасній українській геральдиці, так званий "Іспанський" щит. Пропорції щита 7х8. Це означає, що висота /довжина/ щита становить 8 частин, а ширина його - 7 частин.

Герб виконується в трьох технічних варіантах: кольоровому, графічному і пластичному.

1. При кольоровому зображенні поле щита - зелене. Коза, річка та міська корона - срібні. Липчастий хрест і окантовка щита - золотистого кольору. Короп - синього кольору.

2. В графічному зображенні - чорно-білий рисунок з проробкою деталей лініями різної товщини.

3. При пластичному виконанні, герб подається у вигляді барельєфу. Площина щита, що відповідає зеленому і сірому кольору-понижується, а обрамлення, коза, короп і хрест, відповідно - виступають над площиною.

"Великий" герб Козови складається з "малого" герба, вписаного в декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною - фортецею з трьома вежами, що свідчить про статус поселення. Міська корона аналогічна короні на гербі м. Бережани, оскільки Козова історично належить до Бережанської округи.

Прапор Козови: квадратне полотнище, яке складається з трьох рівновеликих горизонтальних смуг - зеленої, білої та зеленої. На білій смузі - синій короп, повернутий головою до древка.

Прапор несе кольори герба й повністю відповідає вексилологічним вимогам та історичній традиції.

Він може застосовуватись як звичайний прапор /з вертикальним кріпленням до древка/, або з додатковим горизонтальним кріпленням як хоругва /скажімо - у сесійній залі/.

Прапор може вивішуватися на постійній основі поряд з державним прапором, може використовуватися в сесійній залі, кабінетах селищної ради. Хоругва постійно зберігається в сесійні залі, використовується при відзначенні державних свят, урочистостей міста разом з державним прапором, прапором Козови.

Джерела[ред.]

  • Рішення Козівської селищної ради від 21 квітня 2003 р. № 220 Про герб та прапор смт Козова


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).