Рішення Тернопільської обласної ради від 18 листопада 2003 року №203 Про внесення часткових змін до герба і прапора Тернопільської області

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рішення Тернопільської обласної ради від 18 листопада 2003 року №203 Про внесення часткових змін до кольористики герба і прапора Тернопільської області та до положення про зміст, опис і порядок застосування символіки Тернопільської області (2003
Тернопільська обласна рада
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Lesser Coat of Arms of Ukraine (bw).svg
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА РАДА
ЧЕТВЕРТЕ СКЛИКАННЯ
Сьома сесія
РІШЕННЯ

від "18" листопада 2003 року
м. Тернопіль

203

Про внесення часткових змін до кольористики герба і прапора Тернопільської області та до положення про зміст, опис і порядок застосування символіки Тернопільської області

Враховуючи додаткові пропозиції Українського геральдичного товариства і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова та інформації, на часткову зміну рішення Тернопільської обласної ради від 21 грудня 2001 року № 317 „Про герб і прапор Тернопільської області” обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. Внести часткові зміни до кольористики герба і прапора Тернопільської області.

2. Затвердити положення про зміст, опис і порядок застосування символіки Тернопільської області зі змінами і доповненнями.


Голова обласної ради

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Тернопільської обласної ради
від „
18” листопада 2003 року №203


ПОЛОЖЕННЯ
про зміст, опис і порядок застосування символіки Тернопільської області


1. Зміст символіки Тернопільської області.

Герб і прапор є офіційною символікою Тернопільської області.

Меч і ключ на гербі відображають історичну роль краю в захисті українських земель та Європи від нашестя завойовників з прадавніх часів.

Три фортечні вежі уособлюють три історичні землі, з частин яких сформована сучасна Тернопільська область — Галичину, Волинь і Поділля, та характеризують один з найважливіших історичних факторів регіону, у якому зосереджено найбільшу кількість оборонних замків України.

На прапорі історичні символи розміщені на синьому фоні, що визначає давню традицію становлення державності.


2. Опис герба Тернопільської області.

2.1. Малий герб.

Герб являє собою заокруглений знизу щит синього фону, який обрамлено золотою каймою.

У главі щита — три срібних (білих) вежі з відкритими воротами, в яких золотий цоколь і золоті бійниці. У кожної вежі по три бланки.

У центральній частині щита — навхрест золоті меч (вертикально, вістрям вниз) та ключ (горизонтально, вушком вліво, борідкою вниз).

2.2. Великий герб.

Складається з малого герба та допоміжних позащитних елементів:

щит, накладений на пшеничне колосся, декоративні гілки українського орнаменту і малинову стрічку девізу, які увінчані золотим тризубом.


3. Опис прапора Тернопільської області.

Прямокутне полотнище зі співвідношенням 2:3 синього кольору, обрамлене по периметру смужкою золотистого кольору.

У центрі, перпендикулярно до горизонтальної довшої сторони, розміщені символи герба області в кольорах, аналогічних гербу.

Загальний розмір символів становить 4/5 вертикальної коротшої сторони прапора.


4. Порядок використання герба та прапора Тернопільської області.
4.1. Герб та прапор Тернопільської області є офіційною символікою органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Тернопільської області.

4.2. Власником герба та прапора Тернопільської області є Тернопільська обласна рада. Еталонні зображення та оригінали герба та прапора в авторському виконанні та дане положення зберігаються в обласній раді.

4.3. Репродукування та тиражування символіки Тернопільської області здійснюються у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного (а герба — й об'ємного) зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій), у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.

4.4. Зображення герба Тернопільської області встановлюється:

– на фасаді будинку обласної ради;

– у залі засідань обласної ради;

– у службових кабінетах голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації;

– на службових посвідченнях, бланках, штампах та печатках (для використання на нагородних грамотах, вітальних листах, іншій церемоніальній неофіційній кореспонденції) представницьких і виконавчих органів;

– на офіційних виданнях обласної ради;

– на центральних магістралях при в'їзді на територію Тернопільської області;

– на штандарті (хоругві) голови Тернопільської обласної ради.

4.5. Прапор Тернопільської області вивішується на будинку або піднімається на щоглі перед будинком Тернопільської обласної ради та обласної державної адміністрації. Його можна вивішувати на будівлях органів місцевого самоврядування Тернопільської області.

Інші установи, організації, підприємства, об'єднання громадян, фірми тощо можуть піднімати прапор Тернопільської області у таких випадках:

– у дні державних і місцевих свят;

– під час проведення урочистих церемоній та урочистих заходів.

При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного прапора України та прапора Тернопільської області останній не повинен перевищувати за розмірами Державний Прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача).

При одночасному піднятті чи вивішуванні прапора Тернопільської області та прапора установи, організації, підприємства, об'єднання громадян, фірми тощо останній не повинен перевищувати за розмірами прапор Тернопільської області і розміщується справа від нього (з боку глядача).

4.6. Зображення герба та прапора Тернопільської області можуть використовуватися:

– як елементи святкового оформлення населених пунктів області;

– на почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих документах, дипломах обласних творчих премій, обласних відзнаках престижу у різних сферах;

– під час проведення обласними організаціями регіональних, господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;

– офіційними делегаціями Тернопільської області в загальноукраїнських, міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу, культури та спорту.

4.7. Юридичні та фізичні особи мають право використовувати тільки затверджені зображення герба та прапора Тернопільської області, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) — тільки з дозволу Тернопільської обласної ради на підставі угоди з нею. При цьому розмір збору за право використання місцевої символіки для юридичних осіб встановить 0,1% вартості виробленої продукції, виконаних робіт або наданих послуг з використанням місцевої символіки, а для громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, — п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Платники збору несуть відповідальність за правильність і своєчасність сплати збору відповідно до чинного законодавства. Контроль за повнотою та своєчасністю сплати збору здійснює державна податкова адміністрація в області.

Дія цього пункту не поширюється на культурно-просвітні та навчальні заклади, підрозділи Збройних Сил України і Міністерства внутрішніх справ України, юридичні і фізичні особи, які використовують зображення герба та прапора Тернопільської області з метою національно-патріотичного виховання молоді і формування національної свідомості громадян.

4.8. Кошти від збору за право використання офіційної символіки Тернопільської області надходять до обласного бюджету.

4.9. Дозвіл на використання зображення офіційної символіки Тернопільської області передбачає моральну відповідальність користувача символіки за якість товару, на якому вона зображена. У разі втрати популярності товару через погіршення якості власник символіки (обласна рада) має право розірвати угоду з товаровиробником.

4.10. Виключне право на використання герба та прапора Тернопільської області належить Тернопільській обласній раді.

4.11. Не дозволяється використання герба та прапора Тернопільської області без згоди обласної ради у випадках, не передбачених цим положенням.


6. Контроль за виконанням Положення.

Контроль за виконанням положення покладається на голову Тернопільської обласної ради.


Керівник секретаріату
обласної ради

Великий Герб Тернопільської області


Coat of Arms of Ternopil Oblast.svg


Прапор Тернопільської області
Flag of Ternopil Oblast.svg


Малий герб Тернопільської області
Coat of Arms of Ternopil Oblast m.svg

Див. також[ред.]


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).