Перейти до вмісту

Сторінка:«Вільна Україна». Число 4. 1906.pdf/31

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
— 25 —

означає „сіяти політичну тактику анархізму серед пригнічених“ націй.

Не меньш ясним є те, що кожна кляса, кожна соціальна група наповнює цю формальну проблему таким соціальним змістом, котрий опреділяється клясовим становищем та клясовими інтересами ціх клясів і груп: без соціального не має національного.

А для нас, соціальдемократів, національна ідея, національне питання повне глибокого пролетарського та міжнароднього змісту.

З повною сьвідомістю величезної ваги національного питання взагалі, а для українського пролетаріата особливо, Українська Соціаль Демократична Робітнича Партія опреділила свою позіцію в національному питанню, дала в повній згоді з інтернаціональною соціальдемократією конкретне розвязання його та оцінила справжній характер українських буржуазних партій, що претендують на представництво загально-національних інтересів всього українського народу[1]. Цім всім вона размежувалася в українському суспільстві з усіма буржуазними группами і поставила політичну боротьбу українського пролетаріату на конкретний реальний грунт української дійсности.

Як же стріли цю творчу роботу У. С. Д. Р. П. товариші із других партій. Поки що ми маємо лише критику в статті Лукашевича (Тучапського) уміщеної в 1 та 2 числі россійського соціальдемократичного тижневика „Вѣстник Жизни“[2]. Завважимо, що стаття т. Лукашевича написана до „объедительного“ з'їзду р. с. д. р. партії.

Ми вітаємо критику, але критику серіозну, що має цілью вияснити справу, бо як кажуть французи „із конфлікту поглядів родиться істина“.

 
  1. Див. 3 ч. „В. У.“: Із політичного життя України.
  2. П. Лукашевичъ. Украинскія національныя партіи. Мусимо сказати тут pro domo ѕua. В третьому числі мається заява, що нова редакція відповідає за журнал лише з третього числа. Тому розмірковання Лукашевича що до наївности „товарищів“ із „Вильної України“ абсолютно ніякого відношення до теперішньої редакції не мають. Заява уміщена на сторїнці 2 третього числа журнала. Так само не має значіння і постановка питання про автономію добродія Смутка, постановка, котра, як цілком слушно, замітив Лукашевич  перечить, або не гармонірує з резолюцією другого зїзду У. С. Д. Р. П.