країну від другої, утрудняючи обмін товарів, конкурренцію та свобідний перехід людей.
Чи в Америці, або в Германії штати відокремлені економічно? Такої орігінальної думки ми нечували, признаться, ніде. Та певно не тілько ми одні, а і ніхто.
Тому сей „самобитний“, лукашевичівський аргумент, на наш погляд, до автономії ніякісінького відношення не має.
Але послухаймо далі, як, виходячи із такого розуміння „економічного“ відокремлення, автор доводить, що така компетенція парляменту з одного боку, а сейму з другого зашкодила б розвиткові продукційних сил? Може ми знайдемо якесь покликання на політичну і економічну еволюцію федеративних держав, або якісь теоретичні розміркування! Нічого подібного! Нас прохають повірити на слово! Нас лякають відокремленям економічним України—плодом фантазії т. Лукашевича!
Постараємося ж фактами довести безпідставність думок втора. Америка, Австралія, Германія, що з'організовані політично іменно на прінціпі, которий ми стріваємо в платформі радикал-демократичної партії, уявляють собою могутні економічно країни, а Амеріка і Германія і політично.
У тих державах також є краї, особливости котрих теж доповнюються економічними особливостями иньших країв *).
Ось чому для нас не було нічого дивного в тому, що в свій час і „Начало“ и „Новая Жизнь“, органи обох фракцій Р. С. Д. Р. партії, с. т. ціла партія, висловлювалися, що і автономія і навіть федерація, як це показав політичний досьвід західно-европейських держав, не ведуть, як думає Лукашевич, до „економическаго обособленія“, а навпаки ще більше з'єднують та зливають економічно частини держави **).
Але, як що „Начало“ і „Новая Жизнь“ навчилися чомусь і багато забули від тих часів, коли „Іскра“ „проріцала“, що „не діло пролетаріату проповідувати федералізм та автономію“ ***), так т. Лукашевич, як бачите, нічому не навчився і нічого не забув!
___________________________
*) Нагадаємо тілько Баварію, Прусію і Рейнські провінції в Германії. Східні і Західні Штати в Америці.
**) У нас немає під руками тих нумерів.
***) Искра № 33.