Сторінка:«Вільна Україна». Число 4. 1906.pdf/80

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
— 74 —

або меньш урівноважуючих одну другу «борющихся» сил; Кадети не можуть вести революцію вперед, бо за ними немає «сплоченаго» і справді революційного класа» — такий остаточний засуд тов. Леніна, і з цим не може не погодитись кожен, хто лише стежив за цілою діяльністю «кадетської партії». Кадетська Дума не може бути революційною — тому то революційний народ не може тратити своїх сил і енергії на підтримування ії, а мусить концентрувати все це на використовування конфлікту в самій Думі і нападів на самодержавну власть, в цілях захвату останньої в свої руки (40 стр.). Т. Ленін выступає на протязі цілої своеї брошюри консеквентним революціонером, вірно оцінюючим сучасний момент і ті взгляди, які останній може прибрати в будучім. Його погляд на російську революцію той самий, якого тримається кожен революційній соціаль-демократ; тому то ми з особливою охотою рекомендуємо «Побѣду кадетов и задачи рабочей партіи» читачам «Вільної України».

С. П—ра.

 

 

Государственная Дума и рабочій классъ. — П. Орловскій. Спб. 1906 года. Книгоиздательство «Утро». Стр. 47. Ц. 10 к.

Автор брошюри на підставі цифрового матеріалу, пристосованого до ріжних соціальних групп, що після закону 11 декабря пошлють своїх представників до Державної Думи, приходе до того висновку, що робітники не можуть нїчого вдіяти в ній ні для своїх клясових потреб, ні для інтересів цілого населення Росії. Закон 11 декабря не дає спроможности провести таку кількість своїх представників, яка припадала б на долю робітників, колиб вони користувались хочби тими виборчими правами, якими уряд нагородив буржуазні групи населення. Голос робітників в Думі буде «голосом вопіющого» в буржуазній Думі і ніяких реальних наслідків не може мати. Написана брошюра досить популярно, особливо в тій частині, де автор подає докладну критику закону 11 декабря. Цілком льогичним булоб, колиб автор вияснив і ті шляхи, на які мусить стати робітник в своїй тактиці, що до Думи, але, на великий жаль, автор обминув це питання, і тому то брошюра має вигляд чогось незакінченого і неповного. Та не дивлячись на цей дефект, вона має певне позитивне значіння, як проба, на підставі цифрового матеріалу, розвіяти ті констітуційні іллюзії, що їх намагаються прищепити робітничому класу як вороги, так і численні «друзі» його.

С. П—ра.

 

 

Нѣт больше соціаль-демакратіи! — К. Каутскій. Съ предисловіем Н. Ленина. Спб. 1906 г. Книгоиздательство «Утро». 90 стр. Ц. 25 к.