Сторінка:«Україна в минулому», 1992. – №2.pdf/19

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка ще не вичитана

18 МИКОЛА БАНДРІВСЬКИЙ, ОЛЕКСАНДР БАНДРОВСЬКИЙ


Орхеу-Бистриці відносилась до тисячних. По-дпуге, в написі на зучці не вказані всі ті регалії якими володіла когорта з Срхеу-Бистриці, хоч таке мусіло бути. Так само сумнівно, ща ця ручка з Августійської хогорти, яка була хоч і п'ятисотенкою, але "усїєгапа", що також ловивно відзначитися в написі.

З легіонів формували військові кінні допоміжні загони особливого призначення - вексиляції (уехіПашотез), які не тільки кохтролювали військову ситуацію. але й провадили охорону військових валок. супроводжували офіційних осіб тощо??.

Ще одіїнм призначенням вексиляцій (що для цього дослідження особлизо суттєво) був коятроль за виконанням умов логоворія між Жмперією 1 союзами племені? З цією метою за лімсо ха територію варварських племен споряджалися спеціальні військові підрозділи, які на місці не тільки контролювали ситуацію, але й провадили набір до війська, велк закупівлю харчів, коней і велакої рогатої худоби для перевезення вантажу. За окремими умовами мирних договорів, згідно з Діоном Кассієм, на зборах племек обов'язково мав бути присутнім центуріон (Ріо Саз5, 72, 23, митом поїе). Для безпеки перебування центуріона і самої вексилації на чужі території, брали заложників.

З часів Гордіана ШІ (238-244 рр. н.е.) маємо документ, який засвідчує, що з варварських племен, які проживали на лівніч від


дакійського лімесу провадився збір податків: "...визначив (з затвердив) для податків Самум |разом) з областю за валом". (СЕ, ПІ,



стальн по общим проблемам превнен мегорин. - М, 1957. -7.186. 0 Твірної благочестивої (ред)

39 Про це красномовно свідчить папірус Хакта, який переповірає, які завлання оиконували воїни Першої заслуженої когорти у 105 році.

40 У 214 раці Каракалла відвідав Поролісе на північному кордоні Дакії, до на зборах підтвердив ряд договорів з племенами краю (Юіо Саз., 77, 20, 30, 78, 27, 5).