Сторінка:«Україна в минулому», 1992. – №2.pdf/21

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка ще не вичитана

2 МИКОЛА БАНДРІВСЬКИЙ, ОЛЕКСАНДР БАНДРОВСЬКИЙ


цеглини бачимо відбиток штампу зі скороченим написом "сон х мМАЮК"Я,

На лімес Дакії Мавританська когорта могла потрай чверті ІЙ ст. н.е. після східного походу Каракалли проти


не



раніте 2 Тіарфі


Найближчі до Мишкова залишки будинків з цегли римського типу виявлені в м.Сучаві на Буковині та в с Комарозві Хельмененького району Чернівецької області»?

Виключено, щоб цегла з Мишкоза була привізкою, як зрештою і у вищезгаданих місцевостях, оскільки згідно з Тацітом когорти будують свої табори виключно з місцевого матеріалу. Це було загальне положення для всїх римських армій (Тасіше Соспеїіи Рибішз. Р.Сотгпсіїї Тасіг Ц)бгі, дві зиретешу / 24. 1.Коезеттапл. - Ідреає, 1960. - Мої). - Сари 35). Так само самостійно когорти забезпечували сеоє провіантом, кіньми та дровами, про що найкраще свідчить вищезгаданий надірус Хантабб, Звідси робимо висповох, шо


за Маври входили до складу імператорської гвардії, яка складалася з піших і кінних часунн. Після організації в Малританії дяох провінцій іррегулярна кахалорія Маврік - особлиного роду кінпі допомізхиі війська, що не входили до склалу звнчайних допоміжимх - почала відігравати велику раль у Римській імперії приймаючи участь те тільки в битвах па території Африки, але ії я йіших областях Тоді ж вони були включені-пімператорську гвардію: настільки вирасто значенья кіяноти (Кудрядцев 0. Вказ. пр. - С.205. прим 67)

45 Смішко М.Ю. Археологічні досліджения з західних абластях України за роки Радянської влади // Матерівли і досліджения з археології Прикарпаття і Волині (дані - МДАПВУ. - К., 1959. - Вип. П, - С.2|; Пастернак Я. Археологія України. - Тораїто, 1961. - С.504, В Комараві виявлено зеликий склавиробиичиій осгредок ПІ- ЇМ сто, на якому відкрито кам'яні фупламенти спорули, укладені з дикого каметнто без заправи, прямокутиої форми з гострими кутами (6.09 х 6,90 м) - Диа.: Смішно М.Ю, Поселоння ЩАМ ст. ме. із слідами скляного виробництва біля є.Кочариі Чернівецької області // МДАТІВ, - Х., 1964. - Вип.3. - С.79, Римська цегла, знаядена. та поселетиії з Комарові, а також нетипова для міспових племен того часу кам'яна спорула лають підстави для сумпіву у приналежності даного поселения лише населеню черняхівської культури або куяктури кирпазських курі дів.

45 Див прим. 39. Якщо в часи Юліїв і Клацціїв легіопи і допоміжні зепильня була мобільними, що їх легко переводили з одпієї провінції в іншу. то тепег чані намагаються забезпечити себо майном ще п часи слухи, починаючи спершу неофіційпо займатися госполарством ) торгівлею. Право володіти земелинтми ділянками було закріплело за воїнами тільки Септямієм Совером, але, фактично, такі володіння з'являються з часів Алріала. Ще при Фламіях війська бушують