Сторінка:«Україна в минулому», 1992. – №2.pdf/23

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

22 микола БАНДРІВСЬКИЙ, ОЛЕКСАНДР БАНДРОВСЬКИЙ.


ту Каракалли 212 р. м.е., згідно з яким всім воїнам чь надав вехсиляцій, які стояли за лімесо:


4. Пієля еду


деломіжних з'єдна вся статус римських громадян, до таборія , віпряджалися цензори (якими

трації в провінції) для збираннябули представники римської адмі подущшного і земельного податку.

5. В першій половині ТІЇ ст. к.е. (скоріш за все у пругій його «вергсі) воїни Першої іспанської когорта і Х-ої Мавританської мали свій осідок (табір?) в околицях теперішніх Борщева та Заліщик і виконували функції, які покладалися на подібного роду з'єднання.

6. Бизка речей, пов'язаних із скідкносередземномовськими релігіями, які були знайдеч вексиляції, свідчить про те, що в ск. малоазійських провінцій Імперії, які рі,

7. Вер: Борщева умовно можна прийняти середину 70-х років ЇЇ ст. м.е,, коли римляни залишали захоплепу частину Карпато-Дупайських земель і Дакія припинила євоє існування як римська пронінці ябб і письмові джерела можна доповнити накреслену вище модель появи в пізньоримський період на Придністровському | Поділяі (групи (| культових | речей східносередземноморського походження окремими деталями , зокрема в плані хронологічного перебігу лолій

Було два періодк переселення гето-лакійських ллемен з римської провінції Дакія у Середнє Переселення проходило одинм і тим самим шляхом - через Яблонецький перевал на Гупульшині (Злпівдко, 1932, 1961).
звіркої дислокації римської аді останньої були вихідц! з авляли їм релігійні обряди

ньою датою перебування вехсиляції в околицях Заліщик-


Опираючись на археологічіВерхнє Подвістров'ятонарію, служили митницею, Оспоятий тогарообиін відбуванся ча лімосі. Товари через перевали транспортузалися посереднякамя, племенами ближньої периферії (Бандровський О.Г. Римська імперія і племена Карпатського регіону // Вісник Льківського універсьтету, - Лькім, 1988. - М2 24, - С.34). Опорні пункти становили зеликі обозк з залогою (сазіга), як правило, поблизу ріки, а міо ними менш зіяськові оболи (састеїа). Злебільшого, пе зотирикутні поселения, з ровами, валами З будинками з каменю і пегли (РШІр 2: Оргсії - 8.352)

48 Колосовская Ю.К. К нсторик дадешия римекого сосполства в Дакми // Вестпик древией мсторнк. - 1953. - М' 3, - С.Л2; Кругликова Н.Т. Дакия 2 зпоху римской южкупаций, - М., 1955. - С.153-159.