Сторінка:Іван Ковтун. Люди моря. 1935.pdf/14

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

найміцніше стиснутий кулак влади, робітники корабелень бомбардували брухтом військо, що намагалося силою розпорошити страйкарів.

Військо стріляло. Впали тяжко поранені, але коли стали заарештовувати завзятих страйкарів, що навіть під пострілами не покинули барикад, розпорошені демонстранти знов учинили опір — силою вирвали з рук поліції заарештованих.

Революційний шквал струсонув не лише центри Єгіпту — Каір, Александрію, Порт-Саід, Суез, Шквал, охопив далекі провінції, розхвилював пригноблених фелахів, що перші найболючіше відчувають зниження цін на бавовну — єдине джерело їхнього існування.

Єгіпет слабує на таку ж хворобу, як його господар — Англія. — Експорт бавовни катастрофічно падає. А це ж для Єгіпту все, бо вивіз бавовни становить 92 % всього експорту. Склади Порт-Саіда та Александрії переповнені паками білої бавовни врожаю ще 1930 року.

Економічну кризу підсилює і загострює фінансова диктатура англійського капіталу. А до того ж хіба не може розлютити самовпевнена англійська офіцерня — керівник єгіпетської армії та поліцейських загонів? Надто вже неприховано діє імперіалістична рука у „незалежному“ Єгіпті!


Вхід у Суезький канал.

Ударний „Курск“ побачив вогні порт-саідського маяка