Сторінка:Історична довідка Шманьківської сільської ради.pdf/2

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Відповідно до Конституції СРСР, прийнятої 7 жовтня 1977 року Ради депутатів трудящих перейменовані на Ради народних депутатів.

З 7 жовтня 1977 року виконком Шманьківської сільської Ради депутатів трудящих переіменовано на виконком Шманьківської сільської Ради народних депутатів.

Сільська Рада народних депутатів виконує важливу і відповідальну роботу. Вона здійснює всі функції Радянської держави і практично проводить в життя всі заходи партії і Радянського Уряду. Сільська Рада керує культурно-політичним і господарським будівництвом, встановлює місцевий бюджет, керує діяльністю підлеглих Радам органів управління, забезпечує охорону державного ладу, сприяє посиленню обороноздатності країни, забезпечує додержання законів і охорону прав громадян.

Для здійснення своїх функцій сільська Рада народних депутатів наділена не тільки широкими правами і уповноваженнями а й необхідними матеріальними засобами. Сільська Рада має у своєму розпорядженні необхідні кошти, що відпускаються за бюджетом, широку сітку підприємств місцевої промисловості, а також розгалужену сітку закладів і організацій, які обслуговують господарсько-побутові і соціально-культурні запити трудящих.

Виконавчим і розпорядчим органом сільської Ради є виконавчий комітет, що обирається нею. Виконавчий комітет, як і Рада, має широкі права і обов'язки. Його рішення і розпорядження, як і рішення Ради, обов'язкові на території їх діяльності. Характером і обсягом своєї компетенції виконавчий комітет відрізняється від Ради як представницького органу. Виконавчий комітет утворюється Радою і в своїй діяльності підконтрольний їй. Як органи державного управління, виконавчий комітет всю свою роботу проводить на основі і на виконання рішень Ради і вищестоящих державних органів.