Сторінка:І. І. Ніколаєв. Онанізм та боротьба проти нього (1930).djvu/5

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

дом — 60 відсотків (в РСФРР — 78), недокрівних — 34 відсотки. Цифри небезпечні, вони вимагають пильного вивчення; проти цих захорувань треба проводити боротьбу.

Звичайно, доводиться брати до уваги, що дитинство, яке підпало під обслідування, відчуло на собі весь тягар злиднів та зворушень імперіялістичної і громадської війни, руїни, голоду та пошестей; це шкодило здоров'ю організму, що зростав. Цифри захорувань серед дітей на нервові недуги, туберкульозу — наслідок не тільки минулих злиднів, а й тих ненормальностей, що впливають і дотепер: матеріяльна незабезпеченість, некультурність, відсутність достатнього санітарно-гігієнічного знання, правильного виховання, недостатнє поширення фізкультури й особливо — ненормальності праці й побуту дітей.

От через що здоров’я наших дітей вимагає до себе якнайуважнішого ставлення. Серед багатьох причин, що шкодять дитячому здоров’ю, підточують його життьові сили, чималу ролю відограє онанізм (солодійство).

Онанізм становить частину складного й важливого статевого питання, що відограє величезну ролю в громадському житті. На питання статевого життя звертається нині велику увагу, бо в статевому житті є чималі ненормальності, збочення, надуживання, що зле відбивається на здоров’ї населення, особливо ж на здоров’ї молодого покоління. За статевої розпусти витрачається величезну кількість нервової енерґії зі шкодою для здоров’я.

* 4 *