Перейти до вмісту

Сторінка:І. І. Ніколаєв. Онанізм та боротьба проти нього (1930).djvu/6

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Підчас раннього дитячого періоду і за років юнацтва передчасно постале статеве чуття задовольняється онанізмом. Онанізм охоплює величезні маси дитинства. Онанізм є шкідливий й іноді спричиняється до багатьох хороб. От чому треба широко поставити питання про ненормальний статевий розвиток нашого дитинства і провадити рішучу боротьбу з ненормальностями статевого розвитку дітей.

Добре вивчивши причини поширення онанізму серед дітей, як слід провадячи боротьбу проти онанізму — ми виконаємо завдання винищення онанізму серед зміни, що росте. Цим ми усунемо одну з причин, що підточують здоров’я дітей. Треба до цієї роботи притягти активні сили радянської суспільности, і успіх буде забезпечено.

ПОШИРЕННЯ ОНАНІЗМУ СЕРЕД ДІТЕЙ.

Важливість боротьби з дитячим онанізмом залежить од двох умов: оскільки він є поширений серед дітей й оскільки він є шкідливий.

Щодо поширення, то онанізм є часте явище серед дітей. За анкетою лік. Гельмана, серед московського студентства онанує: чоловіків — 53%, жінок — 15%; за анкетою лік. Членова: чоловіків — 73%, жінок — 27%. За тією ж таки анкетою лік. Гельмана, хлопчики до 10 років онанують — у 9%, дівчатки — в 35%; за Бреславською анкетою — 10%, за анкетою найвищих жіночих курсів — 41%. У віці з 10 — 14 років, за анкетою лік. Гельмана: хлопчики — 31%, дівчатки — 39%; за Бреславською анкетою — 45%, за

* 5 *