Сторінка:Александр Дюма. Три мушкетери. 1929.pdf/361

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Пан Де-Тревій, повідомлений від його еміненції, лагодився в дорогу. Дарма, що Де-Тревій не знав причини, зате знав жагуче бажання й навіть пильну потребу своїх друзів повернутися до Парижу. Нема чого й казати, він призначив їх до конвою короля.

Четверо юнаків довідалися про цю новину за чверть години після нього, бо були перші, кого він повідомив. Д'Артаньян тепер особливо оцінив ласку кардинала, що дозволив йому нарешті вступити в мушкетери. Якби не це, він був би примушений залишитися в таборі, тоді як його товариші вирушали в дорогу.

Причиною їхнього нетерплячого бажання повернутися до Парижу була небезпека, яка загрожувала пані Бонасьє, що мала зустрітися в Бетюнському манастирі з своїм смертельним ворогом — міледі. Отже, як ми казали, Араміс негайно написав до Марії Мішон, цієї швачки в Турі, яка мала такі гарні знайомості, щоб вона виклопотала для пані Бонасьє дозвола від королеви кинути манастиря й податися до Лотарінгії або Бельгії.

Відповідь не примусила довго чекати на себе, і за десять днів Араміс одержав такого листа:

 

„Мій дорогий кузене!

Надсилаю дозвіл моєї сестри виїхати нашій бідолашній служниці з Бетюнського манастиря, повітря якого, на вашу думку, шкодить їй. Моя сестра надсилає вам цього дозволу з великою охотою, бо вона дуже любить цю маненьку жінку, якій сподівається бути на користь і надалі.

Обіймаю вас.

Марія Мішон“.

 

До цього листа додано дозвіл, викладений в таких словах:

 

„Ігуменя Бетюнського манастиря повинна передати подавцеві цього листа послушницю, що вступила до манастиря за моєю рекомендацією й що перебуває під моєю охороною.

Лювр, 10 серпня 1628 р.

Ганна“.

 

Легко уявити собі, як ці родинні відносини між Арамісом і швачкою, яка узивала королеву своєю сестрою, звеселили юнаків. Але Араміс, двічі чи тричі почервонівши до білка очей з брутальних жартів Портоса, попросив своїх приятелів не зачипати більше цієї теми й заявив, що в разі хто скаже з цього приводу бодай би слово, він