Сторінка:Артур Конан-Дойл. Кровавий шлях. 1908.pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено
Передне слово.

Артур Конан Дойль (Doyle), шкоцький повістяр, родив ся 22 мая 1859 р. в Едінбурґу. По укінченю середної школи й унїверзітетських студій став лїкарем, а рівночасно почав свою лїтературну дїяльність.

Та його дїяльність є незвичайно обємиста. Особливо вславив ся він своїми повістями з пригод тайного аґента, Шерльок-Гольмса… Тих повістий, зібраних під заголовком: „Adventures of Sherlock Holmes“ (Пригоди Шерльок-Гольмса) тай „Memoirs of Sherlock Holmes“ (Дневник Шерльок-Гольмса), є така величезна скількість, що прямо чудувати ся треба, яку буйну фантазію має їх автор.

Тому, що пригоди Шерльок-Гольмса, читають ся з незвичайно великим заінтересованєм і розходять ся у нас в польських перекладах в тисячках примірників, зважили ся ми подати українській публицї де-що з тих славних пригод в нашій рідній мові. Досить придивити ся по львівських книгарнях, трафіках, по зелїзничих кіосках, а зможемо собі виробити понятє, який великий попит мають Дойлеві оповіданя. Ми мали вже нагоду познакомити наших читачів з одним оповіданєм Дойля,