Сторінка:А. Богданов. Червона зоря. 1922.pdf/103

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

плянети, і він там потрібний як експерт. Менні керував цими зборами, але ні він, ні Нетті швидко їхати не лагодилися і це мене дуже тішило.

— А ви самі часом не думаєте вертатись додому? — спитав мене Нетті і в його тоні помітив я занепокоєння.

— Та я ж іще нічого не встиг зробити, — відповів я.

Обличчя Нетті заясніло.

— Ви помиляєтесь, ви зробили багато… навіть і цією відповіддю, — заперечив він.

Тут я відчув якийсь натяк на щось таке, чого я ще не знав, але що стосувалося до мене.

— А чи не можу й я піти на одну з цих нарад? — спитав я.

— Ні за що! — рішуче заявив Нетті. — Крім повного відпочинку, котрий вам потрібен, вам треба ще цілі місяці уникати всього, що має безпосередній звязок з початком вашої хороби.

Я не сперечався. Мені було так приємно відпочивати, що мій обов'язок перед людством поплив кудись далеку Мене тільки все дужче турбували чудні думки про Нетті.

Одного вечора стояв я біля вікна, дивився на потемнілу внизу таємничу червону «зелень» парку і вона видавалася мені прекрасною і не було в ній нічого чужого мому серцю. Тут хтось постукав у двері і я зразу відчув, що це Нетті. Він зайшов своєю швидкою, легкою ходою і, посміхаючись, простяг мені руку — старе земне привітання, котре йому подобалось. Я радісно стиснув йому з такою енергією, що його дужим пучкам стало прикро.

— Ну, я бачу, що моїй ролі лікаря — край, — сміючись сказав він. — А проте, я мушу вас іще раз добре роспитати, щоб це твердо встановити.

Він допитував мене, а я безглуздо відповідав йому, не знати чого зніяковівши, і читав прихований сміх в глибині його великих, великих очей. Нарешті я не витерпів:

— Поясніть мені, чому це мене так тягне до вас? Чому я так неймовірно радий вас бачити?

— Швидче всього тому, гадаю, що я лікував вас і ви несвідомо переносите на мене радість одужання. А може бути й… ще одно… саме те, що я… жінка…