Сторінка:Бевзо О. А. Львівський літопис і Острозький літописець (1971).pdf/104

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

бул. Єднак же// с. 166ляхи хотіли верх мати над Москвою, почали їх зневажати. Москва, видівши, що зле, ізмінила царя, убили, і людей много, а других в неволю побрано, і Мнішко сиділ. І с того ся война почала в Москві і точилася много. Потім през присягу поддалась була столиця гетьманові Жолкувському. Потом знову облегла їх була москва і так їх трапили*, же не мали що їсти, а ні пити. Же до того пришло було, же не только псов, альбо* коток, альбо щуров, але і людей їли, спячих різали, а моч свою пили36.

Року[1]1606. Рокош* великий под Вислицею бул против кролеві, а кроль поймал бул Гербурта і інших37.

Року1607. Гербурт із Стадницьким войну точили, поймал бул Стадницького, і згодилися були в Жолкві. А Стадницькії ся були зобрали з великим людом, було їх 5 Стадницьких і люду було больше тисечі (1000)[2]. А Гербурт до Львова бул з'їхал, а Стадницькії за ним, і стали обозом* под святим Юрим38, шкоду чинили по передмістю великую, а потом, коли от'їздили, казали діло* нарихтовати в ратуш*, і раз минув, а другий раз трафил, і поїхал39.

Того ж року Балабан, владика львовський, умер40.

Року1608. Знову Опалінський із Стадницьким о пса войну точил, і людий погубили много. Наостаток Стадницькому козак Шевлюга голову втял, ланцуцькому41.

1609.

1610.

Року1611. В Мостиськах поставлено церков, котрої там нігди* не було, бо не вольно було.

Року1612. У Волосіх побито польськое войсько с Потоцьким42, без волі королевської поїхал.

Того ж року шаранча великая вишла була до Польськи43.

1613.

1614.

Року1615. Конфедерація* була москевськая, во Львові ся скарбами ділили, і конфедерацію палили, і сами ся в нівущо пообертали44.

 

103

    скорочене написання назви міста Львова. Крім того, це скорочене слово дуже подібне до початку повного його написання на цій же сторінці рукопису у звістці під 1599 роком.

  1. Слова, вимічені напівжирним, вміщені на полях рукопису.
  2. У виданнях РИС і НС після слова «тисечі» поставлено цифру «7». Це наслідок неправильного читання букви «а҃», яку поставив автор літопису, дублюючи слово «тисяча» відповідною цифрою.