Сторінка:Бевзо О. А. Львівський літопис і Острозький літописець (1971).pdf/137

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

дили і моск[в]у поразили, которий в Польщі невідоме кілько літ мешкал, чернцем будучи219.

Того же року декабра 4 дня трясеніе землі було.

Того же року посел бул у кроля в Кракові от перського царя, аби войну поднес з Турком220.

1606. Татаре под Білою Церквою поражено221.

Того же року рокош под Сендомиром бул, где кроль поймал пана Жебридовського, воєводу краковського, і Радівіла, подчашого222.

Знову озвался Дмитр, цар московський, которий маючи гетьманом князя Романа Ружинського, землю Сіверную опановал і Шуйському великії войська поразил, і татаров перекопських до кілька на сту тисяч у Москві побил і под столицею обозом ся положил.

1607. Послушенство кролю под Озерною, от Чирська дві милі, над Віслою виповідали223.

Того же року князь Вишневецький224 з [сітаростою каменецьким з росказання єго королевської милості в землі Волоськой турков і татар больше 6 000 поразили і сина Єреміїна на господарство Волоськоє всадили225.

Того ж року Гедіон Болован[1] умер, владика львовський.

Того же року знову Дмитрія на Москву поляци провадили, маючи гетьманом Ружинського, і у милі от Москви обозом //арк. 128 зв. стали, по кілько крот москву поражали226.

Того же року царевич заволський з'їхал з своєї землі і бул у пана краковського[2] і у кроля в Кракові227.

Того же року татаре Україну коло Вінниці, Гайсина і Шаргорода пустошили228.

Князь Острозький воєвода київський умер.Року 1608, місяца февраля дня 23, в суботу первую в пост великий, Василій князь Острозький, воєвода київський, умер і похован у Острозі того же року мая 17, которий бул великий милостник набоженства крецького[3], монастирі побудовал, маєтності понадавал, навіть і до міських церков маєтності надал, на шпиталь і на школи місто надал Сурож з селами; бул богобойний, нищелюбивий, смиренний, приступ-

  1. Так в рукопису. Має бути «Балабан».
  2. В рукопису написано «кравського», у вид. ИА надруковано «Кравского». Мова йде про краківського каштеляна, якого називали «паном краківським», що правило для нього за титул.
  3. Так в рукопису. Має бути «кгрецкаго», тобто «грецького».