Сторінка:Бевзо О. А. Львівський літопис і Острозький літописець (1971).pdf/140

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

кілька крот посилали в землю Турецькую довідоваючися, где єсть, чи страчен, чи у везенню, і не могли довідатися: єдні мовили — у везенню, а інії — замордовано, і так згинул237.

Того же року, августа, над западом затмився місяць над дві години.

Того же року Адам Костантин князь Острозький под Каменцем на Смотричі обозом стоял238.

О затемненню місяца.1617. Місяца августа 6, второй години в ноч, місяць бул в затемненню таким знаком: багрево мало не ввесь.

Того ж року пред стрітенієм господнім О татарех зимніх.калга мурза* з татари поважне* в землю нашу вшедше мимо Любартов і Полонний, под Шульжинцами кошем стояли, Шульжинці спалили, аж сягнули за Оструг[1] миль 12, коло Ляховець, і Янполя[2], і Жаславля[3], і Полонного брали і попалили і індей* много із великою здобиччю до землі своєї вернулися239.

Князь Острозський умер.1618. Князь Костантин Александрович240 у Любліні умер.

Того же року татаре були о святом Євстафії і великії шкоди починили около Острополя, а потім єдналися з острополяни з мурзою* Араком, которий бул на єдно око сліп, пили і їли з острополяни241.

Того же року в Бересті гусеница була, цвіт і лист об'їла.

Князь Острозський умер.1619. Князь Януш Острозький Александрович умер. На їх[4] місці пановала сестра їх, дочка Александрова, которая пошла за Ходкевича і була гонителька на православних, церков у Острозі святого Ануфрія повелі розметати, і уво Острожку і в Турові так же242.

1619. Місяца мая дня 5 бул сніг //арк. 130 в самий цвіт і не могла животина ходити на поле для снігу і морозу, а сіно було дорого.

Того же року септемврія 11 буря була барзо великая, іже все дерево по садах поломила і вежу замковую в Бересті з годинником у воду вкинула і двур Сопіжин стерла.

Того же року лісовці243, йдучи до обозу, великії шкоди починили і под Острополем стояли.

В том же року зима була лихая, бо по рождестві

  1. Так в рукопису. Має бути «Острог».
  2. Так в рукопису. Має бути «Ямполя».
  3. Так в рукопису. Має бути «Заславля».
  4. У вид. ИА початок цієї фрази передано словами «И лих». Помилка сталася внаслідок нечіткого написання в рукопису букв «Н» і «а», що складають перше слово речення.