Сторінка:Богдан Остап'юк. Давній Тернопіль (1984).djvu/92

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

помочі для старших віком громадян присвятив Василь найбільше своєї енергії. Він організував конференції представників Клюбів Старших цілого Торонта і провінції Онтаріо, для координації спільної дії. Його головним завданням у Клюбах було стимулювати активність старших віком у громадському житті.

В листопаді 1973 року оснував Василь Дискусійний Клюб ім. Григорія Сковороди,[1]) з метою розвивати громадську думку і корисні впливи на життя в громаді. Щотижня відбувалися доповіді в домівці Суспільної Опіки на різні теми: виховні, шкільні, родинні, лікарські, політичні, популярно-наукові, після яких відбувалися дискусії. За 10 років існування Дискусійний Клюб проробив корисну працю, і незмінний голова Василь може з великим задовіллям глядіти на пройдений шлях: сотні виступів, доповідей, сходин, дискусій з участю 5.000 слухачів!

Василь вклав також багато праці в регіональну ниву. Як голова Комітету Тернопільських Земляків в Торонто організував п’ятий земляцький з’їзд Тернопільщини, який пройшов з великим успіхом. На четвертий та шостий з’їзд земляків Тернопільщини привіз з Торонто на Союзівку сотні наших земляків. Опріч цього, допоміг видати разом з торонтським видавничим Комітетом третій том регіонального збірника ’’Шляхами Золотого Поділля”. Побіч своєї громадської праці Василь ніколи не забуває за своїх рідних в Україні, яким завжди допомагає своїми щедрими посилками.

***

За час свого 34-річного проживання у новій, привітній батьківщині — Канаді Василь проявив багатогранну діяльність на різних ділянках нашого громадського життя. За свою громадсько-культурну працю в Торонто одержав він кілька грамот признання.

Нехай цих кілька рядків згадки про Твоє 75-річчя життя (в минулому році), Дорогий Друже Василю, ознайомить наших Земляків про Твою жертовну працю для добра нашого народу.

 
  1. Інформації про "Дискусійний Клюб імени Григорія Сковороди" взято із статті мґра Івана Манастирського під заголовком: "Дещо про дискусійний Клюб ім. Г. Сковороди". "Новий Шлях" ч. 23, 4 червня 1983 р.