Сторінка:Боротьба з націоналістичними ухилами в КП(б)У та КПЗУ (1927).pdf/6

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

національний склад КПЗУ. Переважна частина членів цієї партії складається з українських що-до національности робітників та селян, деякі з них ще не порвали остаточно ідейно-психологічного звязку з дрібною буржуазією.

Декільки инакше стоїть справа в КП(б)У. Всередині КП(б)У не менше, коли не більше значіння, ніж боротьба з українським націоналістичним ухилом, має боротьба з ухилом у бік російського великодержавного шовінізму. Різке відмежування від Шумського й невеличкого гуртка його однодумців у жодній мірі не визначає сигналу до зменшення або хоча б до послаблення цієї боротьби.

Навпаки, стале провадження національної політики, зокрема провадження українізації, нещадна боротьба із всіма ухилами в бік російського великодержавного шовінізму, хоча б у формі пасивного саботажу провадження українізації, залишається найважливішим завданням нашої партії, бо чим рішучіше партія провадить українізацію й бореться з впливами великодержавного шовінізму й навіть з ухилами до нього в нашій країні, особливо в партії, тим міцніше зростається вона органично з українськими робітниками та селянськими масами, тим безнадійнішою стає спроба всіх контр-революціонеров, хто б вони не були, у своїй боротьбі проти міжнародньої революції та СРСР, спекулювати українським національним питанням.

20/VII—27 року.