Сторінка:Валеріян Поліщук. Розкол Европи. 1925.pdf/76

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Тому, видно, проти нашого повпредства на Рю-де-Гренель, проти самісіньких воріт стоїть три полісмени легальні в уніформі і кілька шпиків, які ловлять очима кожного, хто виходить і заходить у посольство.

Досить кинути, для провірки, папірець з-під мандаринів на вулиці тому, хто вийшов з воріт, де працюють Красін і Шляпників, як один з тих нелегальних соглядатаїв, непомітно відправляється гуляти і підбирає цього папірця.


В ШУКАННІ СЛІДІВ РЕВОЛЮЦІЇ

Париж розмістився так. В самій середині середньовічна частина міста, де є навіть решти од бань римлян, тисяч зо дві до наших часів — це Латинський квартал. Тут скупчені академії, Сорбона (університет), різні музеї і т. инш. Та й сама та частина міста уявляє собою музей.

Ось тяжкий кам'яний будинок в готицькому стилі, що його чорний камінь так, з'їдає ті вузенькі віконця, що здається — він зовсім без світла. Тепер тут медичний музей. Нічим не відзначено, що це той знаменитий будинок, де був колись манастир, а в революцію клуб Кордельєрів, де виступали і Марат і Робесп'єр. Нічого тепер немає, навіть таблиці про це. Буржуазія ще й досі не визнала тих, хто колись її вивів (в свій час) на творчий шлях. Взагалі, нігде