Сторінка:Виріб вин. 1927.pdf/10

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Особливо ті аматори, які ще не виробляли ніяких вин — повинні зразу починати від виробу вина з жита, бо отримавши смачне і гарне вино, заохотяться до виробу инших вин.

А се булоб корисним не лише для тих одиниць, що виробляють вина, але для цілого краю, бо через виріб вин дома відвикнуть люде від шкідливих горячих напитків, піднесеться добробут краю, бо народ заощадить богато гроша, збільшиться консумція цукру, не будуть марнуватись овочі, які цілими масами лежать по складах і псуються.

Виріб вина з жита. 1) Беремо одно до півтора кіля жита, переберемо, відділюючи жито від инших примішок, вимиємо водою, яку треба раніш переварити і остудити. Мити треба легко, щоб не здирати з зерна верхної лушпинки, у якій є богато цінних для вина складників.

2) Так приготовлене жито всипуєм до посуди 7—8 літрів, заливаємо 1 літром води, у якій роспущено 25 ґрамів цитринового квасу. (Вода має бути раніш переварена і остуджена). Так залишаємо жито на протязі 2 4 годин; підчас того небажані бактерії у житі будуть знищені, а доданий цитриновий квас надасть вину відповідну кваскуватість.

3) Після кількох годин долити до цеї брати 2 літри води, в якій раніш переварено і вишумовано 30 дека цукру. Опріч того додаєм 3 ґрами спецяльної виної поживки „Secalum“ або „Fosfin“.

4) Опісля додати яких небудь дріжджей з раніш описаних ґатунків, н. пр. „Токай“, або „Савтернес“ і по 2 днях почати добавляти цукор у формі сиропу, з перервами 2—3 дневними. (Диви: Загальні приписи.)

5) Сироп приготовляти так: До 1½ л. води дати 70 дека цукру, або до нецілого літра води дати 170 дека цукру. В першім випадку отримаємо розчин 20%, в другім 40%. Додаваний сироп треба мішати, щоб цукор не осівся на дні посуди.

6) По 3 неділях стягнути плин з над осаду і зерна до бутлі або бочілки, виповняючи плином аж під верх і заткати ферментаційною руркою. Коли вино почне чиститися (кляруватись) треба перефільтрувати і стягнути до фляшок.

Вино з пшениці і кукурудзи. Виріб так само, як з жита, лише це вино не дорівнує вину з жита.

Вино з солоду, екстракту солодового. Чверть кіля солоду або ⅛ екстракту варимо в 4 літрах води, додаєм 6 ґрамів цитринового квасу, 2 ґр. фосфіну, по остудженню додаєм дріжджи, а врешті 1 літр води з відповідною кількістю цукру.

Мед питний. Оден до два літри меду варимо з рівною скількістю води, потім додаєм 1—3 літри овочевого мощу, та полишаємо ферментації. (До ферментації уживати дріждей „Маляґа“ або „Мадейра“).