Сторінка:Вячеслав Липинський. Листи до Олександра Барвінського.djvu/3

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


 — так, як мають наші есери від Чехів — ми не маємо. Зрештою, в сучасній Европі знайти допомогу нам — монархістам і консерватистам  — неможливо. Нашу невеличку літературу видаєм власними коштами, а це робиться з кожним днем чим раз тяжче, зваживши зріст коштів друку і те, що ми всі належимо до тих, які на революції не заробили, а все, що мали, стратили. У всякому разі, коли тільки на дальше виданя “Хліборобської України” спроможемось, то з найбільшою радістю предложені Вами “Спомини” Пулюя в ній надрукуємо. Отже дозволите, Високодостойний Пане Раднику, що тоді до Вас в цій справі звернуся, а поки що просимо Вас прийняти за Ваше ласкаве предложеня нашу щиру і уклінну подяку.

Була б неоцінима шкода для української культури, коли-б не були напечатані дальші роки Ваших “Споминів”, яких перші дві части я свого часу з правдивим захопленням прочитав і які, на жаль, разом з моєю бібліотекою під час революції згинули. Чи не міг би в справі видання дальших томів цих “Споминів” допомогти Вам Проф. Б. Лепкий в Берліні, який має зв’язки з багатьма українськими видавцями і видавництвами?

Щиро і уклінно дякую Вам, Високодостойний Пане, за Ваше ласкаве бажання вислати мені історичні розвідки Пана Д-ра Богдана. Всі, що досі були напечатані, я читав. Жду дуже нетерпляче заповідженої — в “Укр. Прапорі” монографії про рід Мазепів-Колединських і Літопису родини Барвінських, але вони ще певно не вийшли. Коли-б була на те Ваша ласка, і коли-б Ви згодились подати мені ціну низче згаданих книжок в австрійських коронах, які би я зараз в рекомендованому листі відіслав, то я би уклінно просив Вас вислати мені перші 2 часті Ваших “Споминів” (бо хоч я їх читав, але хочеться мати їх у себе), а також Вашого Сина останнє видання “Історії українського народу’’, бо цієї книжки ніде я не міг тут дістати.

Прийміть, Високодостойний Пане Раднику, вислови моєї найглибшої до Вас пошани, з якою все для Вас остаю, Ваш покірний слуга

Вяч. ЛИПИНСЬКИЙ