Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/267

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Для забезпечення місцевими будівними матеріалами промислового, житлово-комунального і культурно-побутового будівництва міста Києва відбудувати і збудувати по Міністерству промисловості будівних матеріалів УРСР в місті Києві і Київській області: цегельні заводи потужністю 130,0 млн. штук цегли; керамічні заводи потужністю 350,0 тис. кв. метрів санітарно-лицювальних плиток, 90,0 тис. кв. метрів архітектурної кераміки, 3,0 тис. куб. метрів керамічних блоків і 6,0 тис. тонн каналізаційних труб; скляний завод потужністю 600,0 тис. кв. метрів листового скла; вапняний завод потужністю 20,0 тис. тонн вапна; шліфувально-полірувальну фабрику потужністю 15,0 тис. кв. метрів гранітної полірованої продукції на рік.

Створити власну ремонтно-механічну базу й організувати підприємства по виготовленню і ремонту найпростішого технологічного устаткування і внутрішньозаводського транспорту.

Для виконання встановленої програми виробництва будівельних матеріалів здійснити технічну реконструкцію підприємств на основі впровадження більш досконалих технологічних процесів виробництва, переводу сезонних підприємств на цілорічну роботу. Механізувати трудомісткі процеси, зокрема добування сировини, внутрішньозаводського транспорту а вантажно-розвантажних робіт. Впровадити у виробництво високопродуктивні машини для формовки цегли і розробки ракушняку.

Розширити власну паливну базу підприємств промисловості будматеріалів за рахунок використання природних газів, закладки нових вугільних шахт і освоєння нових торфоболот.

5. В галузі лісової промисловості встановити обсяг вивозки деревини по Міністерствах лісової промисловості, мебельної промисловості і столярських виробів УРСР на 1950 рік в розмірі 7,6 млн. кубометрів, що перевищує фактичну вивозку за 1940 рік на 65,0 %.

Перетворити заготівлю й вивозку лісу з галузі, в якій переважає ручна праця, у розвинену й механізовану промисловість з постійними кваліфікованими кадрами робітників. З цією метою забезпечити масове застосування електропил дли заготівлі лісу і трельовочних механізмів для підвозу лісу. По Міністерству лісової промисловості УРСР довести в 1950 році кількість електропил до 1790 штук і трельовочних механізмів до 930 штук. Забезпечити виконання постійними кадрами робітників не менше 75 % загального обсягу робіт по лісозаготівлях.

Збільшити виробничу базу Міністерства лісової промисловості УРСР по вивозці лісу: збудувати і відбудувати за 1946–1950 рр. в ліспромгоспах 430 км вузькоколійних залізниць з механічною тягою і розгорнути будівництво автомобільних і раціоналізованих лісовізних шляхів.

Для забезпечення нормальної роботи механізмів розвину-