Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/277

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Встановити, що найважливішим завданням сільського господарства УРСР в 1946–1950 рр. є всебічне підвищення врожайності і збільшення валового збору сільськогосподарських продуктів на основі значного підвищення культури землеробства і широкого використання досягнень передової агрономічної науки.

Забезпечити протягом п'ятиріччя всемірний розвиток виробництва зерна і особливо пшениці, зерно-бобових і таких культур, як кукурудза, гречка і просо, а також технічних культур, особливо буряків.

Забезпечити всебічне зміцнення громадського господарства колгоспів і організаційно-господарське зміцнення машинно-тракторних станцій і радгоспів.

Забезпечити на кінець п'ятиріччя річний збір зерна в розмірі 27,8 млн тонн при врожайності в середньому по УРСР 14,2 центнера з гектара; цукрових буряків у кількості 15,7 млн. тонн при врожайності 190 центнерів з гектара; соняшнику 1,1 млн. тонн при врожайності 14 центнерів з гектара; льону-волокна 53 тис. тонн при врожайності 4,2 центнера з гектара.

Забезпечити відновлення, посівних площ і значне збільшення врожайності конопель, сої, рицини, льону-кучерявця, ріпаку, ефіро-олійних культур, а також тютюну й махорки. Значно збільшити посівні площі та врожайність бавовнику і каучуконосів проти 1945 року. Забезпечити правильне розміщення всіх технічних культур і поліпшення агротехніки їх обробітку.

Збільшити за п'ятиріччя поголів'я великої рогатої худоби на 50 %, свиней — в 3,3 раза, овець і кіз — в 2,2 раза. Зберігаючи кінське поголів'я і всемірно розвиваючи конярство, забезпечити найшвидші темпи відновлення поголів'я коней. Одночасно, шляхом повсюдного вирощування бичків на робочих волів, забезпечити до кінця п'ятиріччя повне відновлення поголів'я робочої худоби в колгоспах УРСР.

На базі існуючих і будівництва нових інкубаторно-птахівничих станцій широко розвинути птахівництво в колгоспних птахофермах, у колгоспників, у селянських господарствах західних областей УРСР, у робітників і службовців.

15. Довести посівні площі в 1950 році до 30,5 млн. гектарів, з них у колгоспах — 21,3 млн. гектарів, в тому числі зернові культури — 19,6 млн. гектарів, з них у колгоспах — 14,1 млн. гектарів; технічні культури — 2,6 млн. гектарів, з них у колгоспах — 2,2 млн. гектарів; під овочево-баштанні культури і картоплю — 2,8 млн. гектарів, з них у колгоспах — 1,0 млн. гектарів і під кормові культури — 5,4 млн. гектарів, з них у колгоспах — 4,0 млн. гектарів.

Встановити посівну площу цукрових буряків 830 тис. гектарів, в тому числі в колгоспах — 750 тис. гектарів, соняшнику — 801,0 тис. гектарів, в тому числі в колгоспах — 680 тис.