Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/280

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


стовуючи для ставків малі річки, струмки, талі і дощові води.

Організувати правильне використання ставків для розведення риби, водоплавної птиці, поливання овочів, картоплі та інших культур, а також як джерела гідроенергії.

Організувати будівництво шахтних колодязів, артезіанських свердловин і найпростіших водопроводів для забезпечення колгоспів, радгоспів, тваринницьких ферм і польових таборів доброякісною водою.

Широко організувати навколо великих міст і промислових центрів будівництво найпростіших зрошувальних систем для розвитку поливного городництва. Здійснити водогосподарські заходи по осушуванню на площі 40 тис. гектарів і по зрошуванню 30 тис. гектарів.

Закінчити будівництво осушної системи на річці Остер в Чернігівській області, забезпечити проведення гідромеліоративних робіт на придунайських плавнях в Ізмаїльській області. Підвищити рівень механізації робіт на гідромеліоративному будівництві.

18. Відновити і забезпечити дальший ріст механізації польових сільськогосподарських робіт, всемірно підвищувати продуктивність тракторів, комбайнів, автомобілів і сільськогосподарських машин.

Забезпечити кожну МТС майстернями поточного ремонту і господарськими будівлями; забезпечити будівництво ремонтної бази машинно-тракторних станцій і збільшити кількість моторо-ремонтних і механічних заводів і машинно-тракторних майстерень капітального ремонту, зміцнити машинно-тракторні станції кадрами.

Забезпечити впровадження в сільськогосподарське виробництво а організувати правильну експлуатацію нових, більш удосконалених тракторів, грунтообробних, посівних і збиральних машин, зернових і бурякозбиральних комбайнів, комбайнів а приладами для роздільного збирання соломи і полови, буряконавантажувачів, бавовнозбиральних машин, машин по обробці і збиранню овочевих культур, а також машин для обробки насінників овочевих культур і причіпних сільськогосподарських машин і знарядь до тракторів.

Забезпечити в достатніх розмірах підготовку агрономів, інженерів, зоотехніків, ветеринарних лікарів, землевпорядників та інших спеціалістів сільського господарства, а також підготовку кваліфікованих кадрів масової кваліфікації для МТС, колгоспів і радгоспів.

Забезпечити доведення контингенту учнів у середніх сільськогосподарських учбових закладах Міністерств УРСР в 1950 році до 33,4 тис. чоловік і випуск за п'ятиріччя спеціалістів середньої кваліфікації для сільського господарства в кількості 45 тис. чоловік.

Забезпечити дальший розвиток електрифікації колгоспів, МТС і радгоспів. Розгорнути будівництво в селах вітродвигунів, малих гідростанцій, а в тих районах, де немає гід-