Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/282

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


Навколо інкубаторно-птахівничих станцій організувати племінні ферми в колгоспах, що повністю забезпечили б племінним яйцем ці станції.

Надати державну допомогу колгоспникам в придбанні худоби відповідно до норм Статуту сільськогосподарської артілі.

20. З метою докорінного поліпшення кормової бази і забезпечення худоби хорошим сіном, коренеплодами, силосом та іншими соковитими кормами і пасовищами, ввести правильні кормові сівозміни, в першу чергу в колгоспах і радгоспах з розвинутим тваринництвом і в колгоспах районів державних племінних розплідників; забезпечити значне збільшення збору сіна високої якості шляхом своєчасного збирання природних сіножатей і сіяних трав, а також поліпшення лугів; поліпшити утриманню на пасовищах худоби шляхом організації правильного використання природних пасовищ; розширити посівні площі і збільшити врожайність кормових коренеплодів і силосних культур; широко розгорнути силосування кормів і забезпечити будівництво силосних споруд, особливо силосних башт; відновити і розвинути свиновідгодівні господарства навколо великих міст і промислових центрів, а також відгодівні пункти при цукрових, винокурних і крохмально-паточних заводах, повністю використовуючи відходи цих підприємств.

Всемірно розвинути бджільництво в колгоспах, радгоспах, а також у робітників, селян і службовців; вжити заходів до підвищення продуктивності бджільництва. Збільшити виробництво вуликів, бджільницького інвентаря і штучної вощини в республіканській і місцевій промисловості.

21. З метою всебічного зміцнення І розвитку громадського господарства колгоспів забезпечити дальший ріст громадського багатства колгоспів — їх прибутків, неподільних фондів, будівель, худоби, реманенту, а також страхових насіннєвих і фуражних фондів.

Забезпечити охорону громадських колгоспних земель і колгоспної власності, не допускати порушень Статуту сільськогосподарської артілі і колгоспної демократії — виборності, звітності правлінь колгоспів перед загальними зборами членів сільськогосподарської артілі.

Підвищити продуктивність праці в колгоспах на основі правильної організації праці, зміцнення і підвищення ролі трудодня в розподілі колгоспних прибутків; зміцнити в колгоспах бригади і ланки, застосовуючи індивідуальну і групову відрядність; широко проводити додаткову оплату праці колгоспників за підвищення врожайності сільськогосподарських культур, вирощування поголів'я худоби і піднесення її продуктивності.

Зміцнити дисципліну по виконанню колгоспами своїх зобов'язань по поставках державі сільськогосподарських продуктів.