Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/283

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


22. В галузі радгоспного будівництва забезпечити зразкове ведення, господарства радгоспів — значно підвищити врожайність сільськогосподарських культур і продуктивність тваринництва, підвищити виробіток на тракторах, комбайнах та інших сільськогосподарських машинах і знизити собівартість сільськогосподарської продукції; завершити механізацію польових сільськогосподарських робіт і основних процесів у тваринництві; створити в радгоспах постійні сталі кадри робітників, наділивши їх присадибними ділянками і надавши державну допомогу в будівництві індивідуальних жилих будинків.

Розширити за п'ятиріччя посівну площу в радгоспах міністерств УРСР у порівнянні з 1945 роком на 107 процентів; збільшити кількість кінского поголів'я на 66 процентів, великої рогатої худоби в 2,8 раза, свиней в 5,3 раза, овець і кіз в 5,7 раза в порівнянні з 1945 роком.

23. З метою відбудови і піднесення сільського господарства, розширення посівних площ, збільшення врожайності, забезпечення росту поголів'я і продуктивності худоби в колгоспах і селянських господарствах західних областей УРСР — подавати виробничу допомогу колгоспам і селянським господарствам шляхом зміцнення і розширення сітки МТС, надання кредиту, збільшення завозу і продажу сільськогосподарських машин, мінеральних добрив і організації племінних розплідників худоби.

24. Відновити і розвинути лісове господарство, а також заліснення вирубаних площ; широко розгорнути роботу по заготівлі насіння і по закладанню питомників посадкового матеріалу; вжити заходів до збереження і поліпшення стану лісних масивів, що мають важливе сільськогосподарське і водоохоронне значення.

25. Здійснити капітальне будівництво в колгоспах, радгоспах, МТС і селах, що забезпечує відбудування і нове будівництво жилих і виробничих приміщень, допоміжних підприємств і культурно-побутових установ. Встановити обсяг капітальних робіт у сільському господарстві на 1946–1950 рр. щодо заходів республіканської і місцевої підпорядкованості в розмірі 411,0 мільйонів карбованців.

26. Поліпшити роботу наукових установ по сільському господарству, поставивши як основне завдання перед науково-дослідними установами — розробку заходів, що забезпечують дальше піднесення землеробства, тваринництва та інших галузей сільського господарства.

Забезпечити дальший розвиток радянської агротехнічної науки і поліпшення науково-дослідної роботи в галузі механізації, електрифікації, економіки і організації сільського господарства.