Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/291

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Для забезпечення колгоспного виробничого і житлового будівництва місцевими будівними матеріалами широко розгорнути в колгоспах виробництво цегли, черепиці, вапна, пиломатеріалів, столярських і ковальських виробів.

Розширити готельний фонд місцевих Рад УРСР і довести його на кінець 1950 року до 11.754 місць.

Відбудувати і збудувати за п'ятиріччя 37 готелів на 5.760 місць, у тому числі в м. Києві — на 1.000 місць, Харкові — 750 місць і Сталіно — 300 місць.

З метою дальшого підвищення рівня комунального обслуговування населення відбудувати і розширити комунальні електростанції, водопроводи, каналізацію, трамвайне і тролейбусне сполучення, лазні і пральні. Поліпшити благоустрій та очищення міст і робітничих селищ, поліпшити замощення вулиць і майданів, розширити площі удосконалених покрить і зелених насаджень.

Довести встановлену потужність комунальних електростанцій в 1950 році до 158 тис. квт., збільшивши на 30 % порівнюючи з 1940 роком; довести виробку електроенергії в в 1950 році до 470 млн. кіловатгодин.

Ввести в дію на комунальних електростанціях потужності розміром 95 тис. кіловат.

Відбудувати великі комунальні електростанції в мм. Полтаві, Херсоні, Кременчуці, Кіровограді, Бориславі, Станіславі, Тернополі, Осипенко.

Створити Вінницьку енергосистему шляхом збудування Печарської і Сабарівської гідроелектростанцій на річці Південний Буг і об'єднання їх з Вінницькою паротурбінною електростанцією.

Відбудувати електростанції в райцентрах і забезпечити електрифікацію всіх районних центрів України.

Ліквідувати на паротурбінних електростанціях розрив між потужністю турбогенераторів і казанів.

Відбудову та будівництво комунальних електростанцій базувати в основному на місцевих видах палива, для чого форсувати освоєння торфових масивів і буровугільних родовищ з тим, щоб до часу введення потужності на електростанціях були повністю підготовлені до експлуатації джерела паливопостачання.

Виконати проектні роботи по газифікації мм. Тернополя, Проскурова, Вінниці, Бердичева, Фастова і Старокостянтинова, що знаходяться і прилягають до траси будованого газопроводу Дашава—Київ.

Збільшити відпуск газу споживачам через комунальні газорозвідні сітки в 1950 році до 3.450 тис. кубометрів на добу, тобто в 17 разів, порівнюючи з довоєнним рівнем.

Довести довжину експлуатаційного шляху трамваю в 1950 році до 1.247 км і збільшити за п'ятиріччя трамвайний парк на 1.040 вагонів.