Сторінка:Вільгельм Ерузалем. Психольоґія. 1921.pdf/17

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
Із переднього слова до четвертого видання

Тому, що попередній наклад сього підручника був опрацьований цілком наново, я не бачив причини до різких змін. Тільки § 67 про моральні почування написав я наново, а наступний § про почуття права я випустив. Натомість у подробицях у багато місцях старався я річево й стилістично дещо вигладити. При сьому були мені помічні найпаче численні замітки, що їх подав мені до використання мій давній приятель, шкільний радник Автін фон Лєклєр (Аnton Edler von Leclair). За його дружні труди висловлюю ось тут іще й прилюдно свою щиру дяку.

Нове оброблення мойого підручника зустрінулося і в наукових кругах і в учительських з дуже зичливим приняттям. Книжку впровадили в багато заведеннях і вона показалася доброю також у школі. Щоб і дальше так було, поновлюю своє прохання до Вп. Товаришів по званні, що вживають моєї книжки в школі, щоби подавали до мойого відома свої бажання й замітки.

Відень, у січні 1907.

Автор


Передне слово до пятого видання

Новий наклад змінений тільки мало. § 59 випустив я, бо науку про три основні напрямки почувань з успіхом опрокинули в останніх літах визначні дослідники. В § 66. про моральні почування знову поміщено на бажання із многих боків у новій перерібці виклад про почуття права й почуття чести, що був поміщений у попередніх накладах. Впрочім виправлено дещо стилістично і справлено кілька друкарських похибок.

Йдучи на стрічу бажанням, висловленим із різних боків, додаю в сьому передньому слові спис наукових творів, якими я здебільшого користувався. За наголовком книжки йде коротенька характеристика, а у скобках подано паpaґpaфи підручника, що їх опрацьовано по названому творі.

Відень, у квітні 1912.

Автор

Переднє слово до шестого видання

Не треба було робити великих змін. Тільки на декількох місцях вставлено кікька речень для ясности й доповнення, а літературу доповнено вичисленням кількох нових творів.

Відень, у серпні 1918.

Автор