Сторінка:Вістник Державного Секретаріяту Військових Справ Ч. 11.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

Пружки на рукавах.

Рядовики і підстаршини.

На долішній части обох рукавів, 7–8 см від краю рукава, поміщені пружки на підкладці зі сукна краски роду оружжя до означення степеня у підстаршин і старшин.

Відзнакою для старшого стрільця є срібний пружок ширини 6 мм, довжини 12 см, наколи міриться нашитий вже пружок від шва на суконній підкладці краски оружжя.

Конець пружка, звернений до переду, кінчиться простим кутом.

Підкладка для пружка, широка на 12 мм а довга на 12 см 3 мм, щоби виставала на 3 мм поза всі лінії пружка крім того кінця, який є вшитий в шев рукава.

Старший стрілець 1 пружок, вістун 2 пружки, десятник 3 пружки. Підкладки пружків у відступі від себе на 5 мм.

Старший десятник (підхорунжий) носить пружок ширини 15 мм, довжини 12 ст. Суконна підкладка краски роду оружжя виступає на 3 мм поза всі береги пружка, крім берега того кінця, що є вшитий в шев рукава.

Булавний десятник, як старший десятник, з тим, що біля широкого срібного пружка нашитий є пружок вузонький, як у старшого стрільця з відступом між підкладками на 5 мм.

Старшини.

Відзнакою для хорунжого є один шовковий пружок краски однострою, ширини 6 мм, на суконній підкладці краски роду оружжя. Ширина підкладки 12 мм, довжина 12 см. Підкладка нашита як у підстаршин, що відступає на 3 мм поза бічні береги пружка, але на переднім кінци сягає лише до рожечки.

Четар має 1 золотий пружок, поручник 2 золоті пружки, сотник 3 золоті пружки. Конець золотих пружків, окрашений золотою чотирогранною рожечкою, яка має в промірі 18 мм. Підкладки, нашиті в сей сам спосіб, що у хорунжого, а віддалені від себе на 5 мм.

Для булавних старшин від отамана до полковника включно є відзнакою золота плетінка з трох шнурків ширини 14 мм. Підкладка з сукна краски роду оружжя. Довжина, відступ і спосіб нашиття підкладки і рожечки як у сотенних старшин, лише що підкладка виступає поза бічні береги плетінки на 2 мм.

Отаман 1 плетінка, підполковник 2 плетінки, полковник 3 плетінки.

Відзнакою ґенеральних старшин (ґенералів) є срібний пружок, 3 см широкий з одною золотою рожечкою. Біля рожечки уміщені навхрест дві золоті булавки. Довжина пружка і місце пришиття як в инших старшин але без підкладки. Ґенеральний четар 1 широкий пружок з булавами і рожечкою, ґенеральний поручник 1 широкий пружок з булавами і рожечкою і один вузший пружок 15 мм широкий без рожечки у відступі 1½ см понизше широкого пружка. Пружок без рожечки закінчений простим кутом. Ґенеральний сотник один широкий пружок на 3 см з булавами по середині між двома пружками по 15 мм ширини у відступі між собою по 1½ см.

Відзнаки нашиті на рукавах в сей спосіб, що конець без рожечки зачинається від шва.

Пружки носиться на рукавах блюзи і плаща.


Краски вилогів.

Поодинокі стяги і заснови ріжняться краскою сукна на вилогах і підкладках.

Звіздка в тексті при назві означає, що дотична стяга чи заснова носить на лівім рукаві познаку окремішности.

Краска
Ґенеральна Булава, Артилєрійна Булава, Інжинерська Булава малинова в оксаміті
Піхота темно-синя
Артилєрія, Мінометці* вишнево-червона
Кіннота жовта
Технічна стяга: Сапери*, Піоніри*, Зелізничники*, Телєґрафці*, Радіовці*, Летуни*, Самохідці*, Світильці* попеласта
Обоз темно-зелена
Лікарі*, Санітети чорна
Інжинерські старшини, Твердинні старшини темно-жовта
Ветеринарі кавова
Духовництво фіолєтна
Правничі старшини сталева
Інтендантські старшини бордо-червона в оксаміті
Рахункові старшини ясно-зелена
Харчеві старшини голуба
Військові урядники: Розчислові урядники, Лікові урядники, Примітні (евіденційні) урядники, Реґістратурові урядники, Технічні урядники ясно-бронзова

Скорострільці* і телєфонці* мають краску вилогів як стяга, до котрої належать.

Музиканти* як піхота: темно-синя.

Окремішні познаки на лівім рукаві складаються з двох букв. Мінометці: Мм, Сапери: Сп, Піоніри: Пн, Зелізничники: Зл, Телєґрафці: Тґ, Радіовці: Рд, Летуни: Лт, Самохідці: Сх, Світильники: Св, Лікарі: Лк, Скорострільці: Сс, Телєфонці: Тф, Музиканти: Мз.


Міри до однострою.
Вимір блюзи Величина
1. 2. 3. 4.
Сантіметри
Передна довжина 71½ 69 66½ 64
Довжина кишень 17–18
Ширина кишень 16–17
Довжина барчиків правий 24
лівий 18
Ширина барчиків 3