Сторінка:Генеральне слідство про маєтності Лубенського полку 1729 – 1730 рр. (1931).pdf/35

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

По 8-м у.

[166] Село Городища 50 дворовъ, въ Корнеевки 15 дворовъ, владѣетъ Гадяцкого полку грунской сотникъ Ілія Александровъ по універсалу гетмана Мазепи, данному 1699 го году за войсковые услуги, которими владѣлъ наперед сего бунчуковий товарищъ Василей Свѣчка.

69.

Городище Пустое (42) слободкою осажено въ прошломъ 1698 году от полковниковича Василія Свѣчки; а деревня Корнѣевка давняя войсковая не ратушняя, дана унѣверсаломъ гетмана Мазепи полковнику Свѣчцѣ; нынѣ же оними слободкою и деревнею владѣетъ сотникъ грунский Ілія Милорадовичъ за женою своею, которая была за первимъ мужемъ синомъ означенного Василія Свѣчки Стефаномъ Свѣчкою,

По 8-м у.

458, 459. — Село Кулажинцѣ 45 дворовъ, владѣет лубенской полковникъ Андрей Марковъ по універсалу гетмана Скоропадского, данному 1728 году въ зуполное владѣніе, къ тому селу мелниця на рекѣ Оржицѣ о дву камнях мучнихъ, третий ступникъ.

70.

Деревня Кулажинцѣ (98) не ратушняя войсковая, ни на який урядъ не надлежала, а от полковника Савича дана попу пирятинскому Стефану Губченку; от него одобралъ во свое владѣніе полковникъ бывшій, а нынѣшний енералний подскарбій панъ Марковичъ, а почему одобралъ и владѣлъ онымъ селомъ на тое унѣверсалу гетманского при слѣдствій не явлено[1]). Послѣ же прислано въ полковую канцеллярію зъ універсала покойного гетмана Скоропадского за рукою его пана Марковича копію, въ которой написано, что надано и утвержено оное село Кулажинцѣ въ зуполное его владѣніе.

По високомонаршей грамотѣ надлежит судомъ роздѣлатся.

[20] 462, 463. — Село Дощенки 30 дворовъ, владеетъ бывший охочоко-монного полку полковник Андреяш Дмитреевъпо универсалу гетмана Скоропадского, данному 1718 году до ласки войсковой.

71.

Село Дащенки (33) ни на якый уряд и до ратуша не надлежало, отдано же за полковничества лубенского нынѣшного енералного под-скарбія пана Марковича перво унѣверсаломъ его, а послѣ и унѣверсаломъ гетмана Скоропадского утвержено Андрѣяшу Волошину; по которого смерти владѣетъ нынѣ и синъ его Михайло Андрѣяшевичъ; а якъ въ ономъ унѣверсалѣ тое надане села написано до ласки ль войсковой, или въ зуполное владѣніе, о томъ нѣ с чего было справитъся, понеже унѣверсалу оного къ слѣдствію не явилъ.

Справится съ унѣверсалом.

466, 467. — Село Малютинцѣ 10 дворовъ, владѣетъ Пирятинск

  1. Починаючи звідціля й до кінця абзаца приписано пізніше.